Kiekvienos valstybės įstatymai ne tik įpareigoja piliečius jų laikytis, tačiau ir įpareigoja ginti joje gyvenančių asmenų interesus. Lietuvos valstybės teritorijoje baudžiamojo proceso klausimai betarpiškai yra sureguliuoti Lietuvos baudžiamojo proceso kodekso. Vieni iš svarbiausių valstybės baudžiamojo proceso kodekso straipsnių yra tie, kuriuose nustatytas baudžiamojo proceso įstatymų galiojimas laike, teritorijoje ir asmenų atžvilgiu. Šiose normose įtvirtinti svarbiausi baudžiamojo proceso įstatymo dėsniai, apibrėžiantys jo galiojimo taikymo ribas.
Lietuvoje galioja tik Lietuvos įstatymai, bei tarptautinės sutartys, kitų valstybių įstatymai Lietuvoje teisinės galios neturi. Lietuvos Respublikos teismai spręsdami bylas negali taikyti kitų valstybių įstatymų. Baudžiamojo proceso teisėje nusistovėjo tam tikri principai kurių pagrindu valstybės formuluoja baudžiamojo proceso įstatymo nuostatas, dėl savo įstatymų galiojimo, nusikaltimų padarytų savoje valstybėje atžvilgiu. Baudžiamojo proceso įstatymo galiojimas grindžiamas teritoriniu principu. Tai visuotinai pripažintas, absoliučios ir pirmenybinės jurisdikcijos principas.
Manu, kad ši tema yra pakankamai įdomi Lietuvai labiau integruojantis į Europos sąjungą iškyla poreikis kurti naujus įstatymus, kad baudžiamojo proceso galiojimo klausimas turi būti sprendžiamas vadovaujantis ne tik nacionaliniais baudžiamojo proceso įstatymais. Siekiant išvengti galimos įstatymų kolizijos, tikslinga atsižvelgti į tarptautinėmis sutartimis nustatytus baudžiamojo proceso jurisdikcijos taikymo apribojimus. Taigi šiame darbe pabandysiu atskleisti ir išspręsti klausimus susijusius su Baudžiamojo proceso galiojimu asmenų atžvilgiu.
Lietuvos BK iš dalies atveria kelią realiniam principui taikyti. Šis principas reiškia, kad kiekviena valstybė baudžia už svarbius jai ir jos piliečiams užsienyje padarytus kitų šalių asmenų nusikaltimus. Lietuvos BK 6 str. 2 d. yra nurodyta, kad “Nusikalstamos veikos padarymo vieta yra vieta, kurioje asmuo veikė arba turėjo ir galėjo veikti arba vieta, kurioje atsirado baudžiamojo įstatymo numatyti padariniai. Bendrininkų nusikalstamos veikos padarymo vieta yra vieta kurioje ši veika buvo padaryta, o jeigu vienas bendrininkų veikė kitoje vietoje, - jo veikimo vieta”. Kiti asmenys, padarę nusikaltimus užsienyje, gali būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos įstatymus tik tuo atveju, jei padaryta veika pripažįstama nusikaltimu ir yra baudžiama pagal nusikaltimo padarymo vietos...
Šį darbą sudaro 2977 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!