Konspektai

Bankininkystės teorija

10   (2 atsiliepimai)
Bankininkystės teorija 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 1. Išvardinkite pinigų atliekamas funkcijas.
P1 – pinigai isuar1ja prasme. Juos sudaro visi popieriniai pinigai ir monetos taip pat čekiniai indėliai. Jie apima likvidžiausius aktyvus ir yra naudojami kaip mainų priemonė.
Kvazipinigai - tai terminuoti šalies ir konvertuojamos nekonvertuojamos užsienio valiutos indėliai. Kvazipinigai nėra pinigai tikrąja to žodžio prasme, o tik juos pakeičia. Jiems pakeisti grynaisiais pinigais reikia laiko, o kartais tai gali būti ir sudėtinga. Reiškia, kad tam tikrą laiką atsiskaitymams jų naudoti negalima, tačiau jie yra patikimi ir gali atlikti pinigų f-ją.
4. Apibūdinkite bankininkystės bruožus tarpukario Lietuvoje.
Lietuvoje bankininkystė pradėjo vystytis panaikinus baudžiavą po 1861m. iki 1922m. LT neturėjo savo emisijos banko ir savų pinigų. Šias f-jas atliko Rytų Skolinamoji Kasa. 1922m. padidėjus markės infliacijai valdžia pradėjo spartinti banko steigimo ir savų pinigų išleidimo paruošiamuosius darbus. Tais pačiais metais steigiamasis seimas priėmė piniginio vieneto ir LT banko įstatymus. Šis įstatymas per visą LT banko veikimo laiką buvo mažai keičiamas. Tai rodo gerą įstatymo kokybę. 1922m. spalio 2 d. Bankas pradėjo savo veiklą. Jis turėjo tik 5 techninius darbuotojus. Tą pačią diena apyvartoje pasirodė litas. Šitaip Lietuva pirmą kartą per 700m. valstybingumo istoriją įsteigė nacionalinį emisijos banką ir išleido banknotus. Tai buvo padaryta savo pastangomis – be užsienio techninės pagalbos.
4. Kas buvo žymiausi lito ir pinigų emisijos politikos kūrėjai?
V.Jurgutis, Paknys
5. Kaip kūrėsi bankai po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo?
1989m. gegužės 18 d. LTSR aukščiausioji taryba priėmė Lietuvos ekonominio savarankiškumo įstatymą ir numatė jame galimybę įvesti savus pinigus. Vyriausybė sudarė Lietuvos savarankiškos pinigų ir kredito sistemos sukūrimo grupę. Jos vadovu paskirtas VU doc. Vladas Terleckas. 1990m. kovo 01d. Buvo įsteigtas LB. Iki įvedant nacionalinius pinigus LB veikė daugiau kaip komercinis bankas. Nuo 1992.09.01 pagal tarptautinio valiutos fondo rekomendacijas atsisakė komercinių f-jų ir tapo tikru centriniu banku. Po diplomatinio LT pripažinimo LB 1991-1992m. atgavo iki karinį auksą iš Anglijos, Prancūzijos ir Tarptautinių atsiskaitymų banko. Iš...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2164 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (2164 ž.)
Darbo duomenys
  • Finansų konspektas
  • 1 psl., (2164 ž.)
  • Word failas 66 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt