Namų darbai

Pelno teorija

10   (1 atsiliepimai)
Pelno teorija 1 puslapis
Pelno teorija 2 puslapis
Pelno teorija 3 puslapis
Pelno teorija 4 puslapis
Pelno teorija 5 puslapis
Pelno teorija 6 puslapis
Pelno teorija 7 puslapis
Pelno teorija 8 puslapis
Pelno teorija 9 puslapis
Pelno teorija 10 puslapis
Pelno teorija 11 puslapis
Pelno teorija 12 puslapis
Pelno teorija 13 puslapis
Pelno teorija 14 puslapis
Pelno teorija 15 puslapis
Pelno teorija 16 puslapis
Pelno teorija 17 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Ekonomikos mokslas , kaip ir daugelis kitų, per ilgą istorinį laikotarpį patyrė aibę transformacijų, kurias nulėmė skirtingi jį kūrusių žmonių požiūriai, idėjos, ideologinės kryptys bei istorinės sąlygos. Vienas žymiausių visų laikų ir tautų ekonomistų buvo Adamas Smitas (Adam Smith 1723-1790). Jo indėlis nagrinėjant pelną yra didelis. A.Smitas suprato kaip jis skaičiuojamas, kad tai ne visos įmonininko pajamos, o tik dalis jų, siejo pelną su kapitalu , teigiamai žiūrėjo į norą pasipelnyti ir suprato, kodėl pelnas visgi mažėja.
Viena ryškiausių klasikinės politinės ekonomijos asmenybių yra Davidas Rikardo (David Ricardo 1772-1823). Viena vertus jis buvo A.Smito požiūrių tesėjas, kita vertus – vienas iš aktyviausių kai kurių teiginių oponentas. Pelno teoriją jis aiškino tai pat pagal jo aspkaičiavimą,sąntykį su kapitalu. Labiausiai domėjosi pelno normos mažėjimu. Tai, kad jis rėmėsi A.Smito ekonominiais teiginiais, padėjo vėliau tobulinti politinės ekonomijos koncepcijas.
Auganti konkurencija verčia siekti, kad kiekvienas mūsų ūkinis ir finansinis veiksmas būtų efektyvus. Tai, savo ruožtu, reikalauja gana įvairių, o neretai ir sudėtingų žinių apie įvairių ūkinių ir finansinių sandorių įsigyjamo materialaus ar finansinio turto, efektyvumą. Plėtojantis šiuolaikinės rinkos santykiams, vis daugiau finansinių veiksmų atlieka gyventojai ir ūkio subjektai, kuriems tarpininkauja bankai ir kitos finansinės įstaigos.
Pelnas yra suskirstytas į rūšis pagal atsiradimo priežastis ir apskaičiavimą, supratimą.Kiekviena rūšis atlieka keletą labai svarbių funkcijų, be kurių būtų neįmanoma kurti verslo. Pelnas informuoja gamintojus, juos suvienija, skatina ir reguliuoja veiksmus.
Materialiųjų (maisto, drabužių, buitinių paslaugų) ir dvasinių gėrybių (kultūrinių paslaugų ir t.t.) gamyba yra visuomenės gyvenimo ir raidos pagrindas. Gamyba yra bet kokia žmogaus veikla, kurios tikslas – gėrybių, t.y. prekių ir paslaugų kūrimas. Šiame procese vieni produktai yra paveršiami kitais ( pavyzdžiui, šienas, sušertas karvėms, virsta pienu) sujungus visus gamybos išteklius – žemę (gamtinius išteklius), darbą, kapitalą ir verslumą. Dėl pelno verslininkai rizikuoja kapitalu, samdo darbuotojus, įsigyja gamtinių išteklių. Pelnas verčia verslininką gaminti daugiau ir geresnės kokybės produktų, mažinti jų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4404 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS3
 • 1. ADAMO SMITO PELNO SAMPRATA5
 • 2. DAVIDO RIKARDO PELNO SAMPRATA..7
 • 3. NEGATYVI PELNO SAMPRATA IR KRITIKA..9
 • 3.1. Negatyvios pelno sampratos istorinė tradicija..9
 • 3.2. Negatyvios pelno sampratos ideologinis aspektas..9
 • 4. PELNO RŪŠYS11
 • 4.1. Pelno rūšys pagal apskaičiavimą.11
 • 4.2. Pelnas pagal kilmę..12
 • 5. PELNO FUNKCIJOS14
 • IŠVADOS16
 • LITERATŪRA17

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
17 psl., (4404 ž.)
Darbo duomenys
 • Finansų namų darbas
 • 17 psl., (4404 ž.)
 • Word failas 123 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt