Uždaviniai

Baltai. Istorijos užduotys.

9.6   (2 atsiliepimai)
Baltai. Istorijos užduotys. 1 puslapis
Baltai. Istorijos užduotys. 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Super sunkios , ištaisytos užduotys.

Ištrauka

Į 1 – 7 klausimus atsakykite remdamiesi šaltiniais A ir B. 16t. ŠALTINIS A Iš Kornelijaus Tacito veikalo „Germania“, parašyto apie 98 m. Dešiniajame Svebų jūros krante jūra plauna aisčių gentis <...> Garbina dievų motiną. Kaip prietaringumo ženklą nešioja šernų pavidalus (statulėles). Tai vartojama vietoje ginklu ir kitokios apsaugos. Tai deivės garbintoją daro saugų net priešų tarpe. Retai vartojama geležis, dažniausiai (medžio) lazdos. Javus ir kitokius vaisius augina ištvermingiau, negu tingūs germanai. Bet ieško naudos ir jūroje ir tik jie vieni iš visų (kitų) seklumose ir pačiame krante renka gintarą, kurį patys vadina „glesum“. Būdami barbarai, netyrė ir nežino. kokia jo (gintaro) prigimtis, kokia jo kilmė. Jis, būtent. ilgai tarp kitų jūros išmetamų daiktų buvo nejudinamas, kol mūsų prabangumas ir jam vertę suteikė. Jiems jis atrodo bevertis: renka, kokį randa, neapdirba. atgabena ir stebėdamiesi priima atlyginimą <...> ŠALTINIS B Jotvingiai, Sėliai, Kuršiai, Skalviai, Prūsai, Žemaičiai, Lietuviai, Žiemgaliai, Latgaliai. 1. Remiantis šaltiniu A, nustatykite, kuo vertėsi aisčiai? Aisčiai vertėsi žemdirbyste , medžiojo , rinko gintarą.(1 taškas) 2. Ką sužinome apie aisčių religiją? Kaip ją vadiname šiandien? Aisčiai garbino dievus ir deives.Turėjo amuletus . Religija – pagonybė.(1 taškas) 3. Ką dokumentas ( šaltinia A) liudija apie aisčių prekybą? Šaltinis rodo ,jog jie prekiavo Gintaru. (1 taškas) 4. Koks autoriaus požiūris į aisčius? Atsakymą pagrįsti pavyzdžiais iš teksto? Jis mato juos kaip darbingus žmones. „Javus ir kitokius vaisius augina ištvermingiau, negu tingūs germanai.“ (2 taškai) 5. Kuo šis dokumentas reikšmingas Lietuvos istorijai? Šis dokumentas suteikia informacijos apie Aisčius. Jie mini 1 a. (1 taškas) 6. Koks tai šaltinis: pirminis ar antrinis? Kodėl taip manote? Manau ,kad antrinis šaltinis. Nes tai interpretuojama autoriaus žodžiai.(2 taškai) 7. Žemėlapyje (šaltinis B) skaičiais pažymėtos devynios aisčių genčių gyvenamos teritorijos. Nurodykite pasirinktinai septynias gentis, gyvenusias skaičiais pažymėtose teritorijose. Už teisingai atliktą užduotį skiriami 7 taškai. __ – ..............Kuršiai........................... (1 taškas) __ –LAtgaliai(1 taškas) __ –Žemaičiai(1 taškas) __ – prūsai(1 taškas) __ – sėliai (1 taškas) __ –Jotvingiai(1 taškas) __ – .Nalšia (1 taškas) 8. Nurodykite dvi gentis, kurios gyveno už dabartinės Lietuvos teritorijos ribų. Prūsai Latgaliai. (1 taškas) DOMINYKAS PETROŠIUS 3b

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 343 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (343 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos uždavinys
  • 2 psl., (343 ž.)
  • Word failas 96 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį uždavinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt