Referatai

Augalų, gyvūnų bei žmonių klonavimas

9.0   (2 atsiliepimai)
Augalų, gyvūnų bei žmonių klonavimas 1 puslapis
Augalų, gyvūnų bei žmonių klonavimas 2 puslapis
Augalų, gyvūnų bei žmonių klonavimas 3 puslapis
Augalų, gyvūnų bei žmonių klonavimas 4 puslapis
Augalų, gyvūnų bei žmonių klonavimas 5 puslapis
Augalų, gyvūnų bei žmonių klonavimas 6 puslapis
Augalų, gyvūnų bei žmonių klonavimas 7 puslapis
Augalų, gyvūnų bei žmonių klonavimas 8 puslapis
Augalų, gyvūnų bei žmonių klonavimas 9 puslapis
Augalų, gyvūnų bei žmonių klonavimas 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Augalai klonuojami jau nuo seniausių laikų. Tai vegetatyvinis dauginimas (skiepijimas, dauginimas atlankomis, auginiais ir pan.). Šiuolaikinis augalų klonavimo būdas yra audinių kultūros, iš kurių regeneruojami augalai. Iš nedidelės ląstelių grupės susiformuoja kalius, kurio visos ląstelės yra genetiškai identiškos. Kalių susmulkinus į daugybę mažyčių gabalėlių ir sudarius specialias sąlygas iš kiekvieno jų išauga genetiškai tapatūs augalai. Visi jie – identiški vienos ląstelės klonai.
Transgeniniai augalai (organizmai, į kuriuos dirbtinai įterpta svetima DNR) sukuriami taikant genų technologijos metodus: pašalinama ląstelės sienelė (tokia ląstelė vadinama protoplastu). Protoplastų suspensija sumaišoma su svetima DNR, turinčia perkeliamąjį geną; paveikiama elektros srove, kad plazminėje membranoje atsirastų mažytės skylutės, pro kurias į protoplastą patektų DNR. Vėliau iš tokio protoplasto susiformuoja visas augalas.
Tokie augalai kuriami tam, kad būtų atsparūs kenkėjams, virusinėms ligoms, herbicidams arba turėtų žmogui naudingų savybių. Jau yra sukurta nemažai transgeninių augalų: soja, vilnamedis, liucerna, ryžiai, bulvės, pomidorai.
Augalų klonavimas gali sukelti ir pavojų. Klonavimu prisidauginus daug genetiškai tapačių augalų, labai sumažėja jų genetinė įvairovė. Jei ūkininkai augins tik kelias produktyvias javų veisles, pasikeitus sąlygoms ar išplitus ligoms, kurioms šios veislės neatsparios, visi javai žus.
Gyvūnų klonavimas technologiškai yra kur kas sudėtingesnis procesas. Tačiau ir natūraliomis sąlygomis gali atsirasti genetiškai tapačių individų – monozigotinių dvynių. Identiški būna tik dvyniai, kurie susiformuoja pirmaisiais zigotos dalijimosi etapais. Transgeninių gyvūnų kūrimo technologija buvo atrasta bandymams naudojant peles. Žmogui parūpo prisidauginti individų, turinčių naudingų savybių, kurti produktyvių veislių. Tarkime, turime labai pieningą karvę, tačiau ji kasmet atsiveda tik po 1 veršiuką. Karvės kiaušidėse vienu metu susiformuoja tik 1 kiaušialąstė, bet taikant hormonus, galima paskatinti daugelio kiaušialąsčių susiformavimą vienu metu, jas galima surinkti ir apvaisinti su gero buliaus sperma. Paskui atrenkami moteriškieji gemalai ir toliau klonuojami implantuojant gemalus į skirtingų karvių gimdas. Taip galima išplatinti kloną, pasižymintį geresnėmis savybėmis. Jau yra sukurta transgeninių karvių, kiaulių, avių, žuvų, triušių.
Transgeniniai gyvūnai naudojami farmaciniams baltyminiams preparatams gaminti, kai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2310 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. augalų ir gyvūnų klonavimas..3
  • Augalų klonavimas3
  • Gyvūnų klonavimas..3
  • Garsiausi klonuoti gyvūnai4
  • 2. ŽMONIŲ KLONAVIMAS5
  • Klonavimo eksperimentai..5
  • Žmonių ląstelių klonavimo nauda ir žala5
  • JAV atliktos apklausos duomenys.6
  • Moraliniai žmogaus klonavimo aspektai7
  • Bažnyčios pozicija.7
  • Įvairių šalių pozicija..8

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2310 ž.)
Darbo duomenys
  • Genetikos referatas
  • 10 psl., (2310 ž.)
  • Word failas 90 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt