Konspektai

ATR raida 1569 – 1795

9.6   (3 atsiliepimai)
ATR raida 1569 – 1795  1 puslapis
ATR raida 1569 – 1795  2 puslapis
ATR raida 1569 – 1795  3 puslapis
ATR raida 1569 – 1795  4 puslapis
ATR raida 1569 – 1795  5 puslapis
ATR raida 1569 – 1795  6 puslapis
ATR raida 1569 – 1795  7 puslapis
ATR raida 1569 – 1795  8 puslapis
ATR raida 1569 – 1795  9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pacta Conventa – dokumentas, kuriame būdavo surašomos LDK bajorų sąlygos ATR valdovui, ir ATR valdovas privalėjo jį prisiekti, nes kitaip LDK jo nepripažintų. ATR valdovas tuomet be Lenkijos karaliaus tapdavo ir LDK didžiuoju kunigaikščiu, kas buvo svarbu Lietuvos bajorams, norint išsaugoti Lietuvos valstybingumą.
• 1572m., mirus Žygimantui Augustui, baigėsi Gediminaičių dinastija. Po Žygimanto Augusto mirties ATR prasidėjo renkamų valdovų epocha, dėl ko kildavo nemažai problemų – pirmasis ATR tarpuvaldis. Bajorai dažnai nesutardavo, kokį valdovą rinkti. Dažniausiai rinkdavo užsienietį, siekdami pagerinti ATR tarptautinę padėtį. Tačiau iš tikro valdovas neturėjo didelės galios, nes visą valdžią savo rankose turėjo bajorai, ir jų sudarytas Seimas.
• 1573m. ATR valdovu išrinktas Henrikas Valua. Jis sutiko su absoliučiai visais bajorų reikalavimais, pasirašė „Henriko artikulus“, pagal kuriuos įsipareigojo nesiekti paveldimos valdžios, nepažeidinėti bajorų teisių, kas 2 metus šaukti seimą ir, tik seimui pritarus, šaukti karą ir taiką, skirti naujus mokesčius, didinti kariuomenę. „Pacta convecta“ – asmeniniai įsipareigojimai bajorams, pasirašyti H. Valua. Jis po 4 mėn. gavęs Prancūzijos karaliaus titulą, slapta pabėgo iš šalies.
• 1575m. ATR vadovu išrinktas Steponas Batoras iš Transilvanijos.
• 1579m. Vilniaus jėzuitų kolegija pertvarkoma į Vilniaus universitetą.
• Įkūrė vyriausiąjį tribunolą – aukščiausiąjį bajorų teismą,
• Reformuoja LDK kariuomenę, ją papildo samdinių kariuomene,
• Vilniuje įsteigia patrankų liejyklą,
• Buvo katalikas, bet pripažino ir kitus tikėjimus, buvo tikėjimo laisvė.
Vazų dinastija ATR
• 1587 m. mirus S. Batorui, vėl kilo ginčų dėl naujojo valdovo: LDK siūlė Rusijos carą, o Lenkija – švedų karalių Zigmantą Vazą. Lenkai nepaisydami išrinko karaliumi Z. Vazą, bet LDK jo nepripažino tol, kol jis nusileido ir 1588 pripažino Livoniją, kaip bendrą LDK ir Lenkijos teritoriją, bei priėmė 1588 m. LDK statutą, kuriame nebuvo nė žodžio apie Liublino uniją, ir taip buvo labai sustiprintas LDK valstybingumas.
• 1632 m. mirus Zigmantui III Vazai, tais pačiais metais ATR valdovu buvo išrinktas Vladislovas Vaza, kuris valdė 1632 – 1648m. Būdamas Švedijos karalių palikuonis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3171 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
10 psl., (3171 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos konspektas
  • 10 psl., (3171 ž.)
  • Word failas 146 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt