Referatai

Atpasakojimo reikšmė mokinių kalbinio gebėjimo ugdymui

9.4   (2 atsiliepimai)
Atpasakojimo reikšmė mokinių kalbinio gebėjimo ugdymui 1 puslapis
Atpasakojimo reikšmė mokinių kalbinio gebėjimo ugdymui 2 puslapis
Atpasakojimo reikšmė mokinių kalbinio gebėjimo ugdymui 3 puslapis
Atpasakojimo reikšmė mokinių kalbinio gebėjimo ugdymui 4 puslapis
Atpasakojimo reikšmė mokinių kalbinio gebėjimo ugdymui 5 puslapis
Atpasakojimo reikšmė mokinių kalbinio gebėjimo ugdymui 6 puslapis
Atpasakojimo reikšmė mokinių kalbinio gebėjimo ugdymui 7 puslapis
Atpasakojimo reikšmė mokinių kalbinio gebėjimo ugdymui 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Atpasakojimas, kaip ir rašinys, yra svarbiausios mokinių kalbos loginio – stilistinio vystymo mokykloje darbo formos ( kartu ir metodai).
Atpasakojimas yra išgirsto ar perskaityto teksto turinio nepažodinis perteikimas.
Atpasakojimai vysto mokinių loginį mąstymą. Atpasakodamas mokinys pratinasi pilnai perteikti išgirsto ar skaityto turinio svarbiausias mintis ir išlaikyti jų loginį nuoseklumą.
Atpasakojamų jų kūrinių vaizdai, jų pergyvenimas, pastangos su didesniu ar mažesniu savarankiškumu jas atkurti vysto mokinių vaizduotę bei vaizdinį mąstymą ir turi didelę reikšmę jų estetiniam auklėjimui. Be to, atpasakojimai ir rašiniai visokeriopai plečia aktyvųjį žodyną, ugdo kalbą loginiu ir stilistiniu atžvilgiu, prisideda prie taisyklingo kalbėjimo ir rašymo įgūdžių išplėtimo ir sutvirtinimo.
Perskaitytų kūrinių vaizdai, emocijos, idėjos, nukreipiančios skaitantį ar klausantį tam tikrų autoriaus keliamų kilnių nustatymų, poelgių kryptimi, giliau pasiekia mokinio sąmonę bei psichiką, sukelia efektyvų reagavimą ir padaro stipresnį poveikį, kai kūrinys ne tik išnagrinėjamas, bet ir atkuriamas atpasakojant. Be to, atpasakojimai sudaro rašinių mokymo pamatą.
Darbo tikslas: aprašyti atpasakojimo reikšmę mokinių kalbinio gebėjimo ugdymui, jų akiračio plėtimui bei auklėjimui, bei jo rašymo metodika.
Darbas suskirstytas į tris dalis, neskaitant įvado ir išvadų. Pirmoje aprašomos atpasakojimų rūšys, antroje dalyje- atpasakojimų reikšmė ir jų rašymo specifika pradinėse klasėse. Trečioje – aprašoma atpasakojimo rengimo metodika.
Pridedamas priedas Nr. 1, t.y. praktinė užduotis iš III klasės pratybų sąsiuvinio, Marcelionienė E., Plentaitė V. Šaltinis K., 2004 M.
1.ATPASAKOJIMŲ RŪŠYS
Pagal mokymo tikslus atpasakojimai gali būti mokomieji ir kontroliniai. Prieš kontrolinį visada organizuojami mokomieji. Nors kontroliniai atpasakojimai ugdo ir turtina mokinių kalbą, tačiau šiuo požiūriu mokomųjų atpasakojimų vaidmuo svarbesnis: mokytojas turi dideles galimybes analizuoti atpasakojimo teksto kalbą, skirti įvairias kūrybines užduotis. Be to, mokomiesiems atpasakojimams tekstai rekomenduotini imti iš tuo metu nagrinėjamų ar savarankiškam skaitymui skirtų grožinių kūrinių: jie drauge atlieka ir teksto analizės funkciją, suteikia galimybę tekstą raiškiai skaityti , rengti improvizuotus vaidinimus. Teksto parinkimą lemia mokymo tikslai, tačiau turi būti atsižvelgiama ir į tai, kad tekstai būtų įdomūs, mokiniams prieinami.
Atsižvelgiant į...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1484 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS..2
 • 1. ATPASAKOJIMŲ RŪŠYS..3
 • 2. ATPASAKOJIMO RAŠYMAS PRADINĖSE KLASĖSE..4
 • 3.ATPASAKOJIMO PARENGIMO SCHEMA .5
 • IŠVADOS 7
 • PRIEDAS NR 1.8
 • LITERATŪRA..9

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1484 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvių kalbos referatas
 • 8 psl., (1484 ž.)
 • Word failas 57 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt