Asmeniniai ir visuomeniniai poreikiai - tai žmonių biologinės ir socialinės prigimties nulemtos reikmės vartojant darbu sukurtus daiktus ir paslaugas. Jų ypatybė yra ta, kad užtikrinant nuolatinį vienos poreikių dalies (gyvybinių poreikių) patenkinimą, atsiranda naujų, sudėtingesnių (sveikatos apsaugos, išsimokslinimo, kultūros, poilsio, sveikos gyvenimo aplinkos, bendravimo ir pan.) poreikių, taigi bendra poreikių apimtis didėja. Nei šiuolaikinė, nei įžvelgiamos ateities, o tuo labiau praėjusių amžių gamyba - negalėjo ir negalės patenkinti kiekvieno žmogaus atskirai ar šeimos bei visuomenės visų poreikių. Todėl nuo pat civilizuotos visuomenės ar apskritai žmogaus atsiradimo egzistuoja noras gerinti gyvenimą, tenkinti vis daugiau ir daugiau poreikių, o norint tai įgyvendinti, reikia nuolat didinti produktų, o vėliau - prekių gamybos ir paslaugų teikimą. Visi žinome, kad vienu metu tenkinti visų poreikių negalime. Teisingai pastebima, kad šiame pasaulyje net vaikas supranta, jog pasiūlius jam ką nors vieną iš dviejų, jis negali pasakyti - noriu abiejų.
Jeigu panagrinėsime XV-XVIII a. asmeninių ir visuomeninių poreikų vystymąsi pastebėsime, kad to meto poreikiai palyginus su šiuolaikiniais poreikiais buvo gana vargani.
ASMENINIŲ IR VISUOMENINIŲ POREIKIŲ VYSTYMASIS XV-XVIII A.
Siekiant išsiaiškinti kokie asmeniniai ir visuomeniniai poreikiai dominavo XV-XVIII a. neužtenka išanalizuoti tai ką žmonija kūrė ir naudojo kaip pavyzdžiui: maistą, būstą, aprangą, prabangą, įrankius, monetas ar jų atitikmenis, kaimo ir miesto planaus – šiuo atveju svarbus yra žmonių skaičius, kuris dalinosi ribotą pasaulio gerybių kiekį.
Pagrindinis bruožas, skiriantis šiuolaikinę žmoniją nuo žmonijos iki 1800 m. - populiacijos skaičius. Nuo XV iki XIII a. pasaulio populiacija padvigubėjo, o šiais laikais ji dvigubėja kas 20-30 m. Akivaizdu, kad tai yra darbo našumo pasekmė, kurios dėka gerybių užtenka vis didesniam kiekiui žmonių. Bet kuriuo atveju skaičius tai yra pirminis rodiklis, kuris padeda, įvertinti kaip sėkimingai ar nesėkmingai gyveno žmonės. Taip pat gyventojų skaičius apibrėžia pasaulio geografijos skirtumus (diferencinė geografija): lygina žemynus, kurie yra vos apgyvendinti su regionais kuriuose yra populiacijos perteklius. Kita vertus, lygina civilizacijas...
Šį darbą sudaro 2384 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!