Namų darbai

Architektūros istorijos namų darbas

9.6   (2 atsiliepimai)
Architektūros istorijos namų darbas 1 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 2 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 3 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 4 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 5 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 6 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 7 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 8 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 9 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 10 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 11 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 12 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 13 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 14 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 15 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 16 puslapis
Architektūros istorijos namų darbas 17 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šv. Onos bažnyčia, esanti Vilniuje kairiajame Vilnios krante pradėta statyti 1495 m. Tuo metu ji buvo medinė. Dabartinė Šv. Onos bažnyčia pradėta statyti 1500 m. Kaip tik tuo metu architektūroje vyravo liepsnotosios gotikos stilius (XIV a. pabaigoje – XVI a.). Tai yra vėlyvosios gotikos paskutinioji frazė.
Šv. Onos bažnyčia yra nedidelė: 19 metrų ilgio, 8,7 metrų pločio ir 12,7 metrų aukščio, stačiakampio plano, vienanavė (neįprasta savybė, nes gotikoje būdinga trys arba penkios navos), statyta iš plytų. Svarbiausia Šv. Onos bažnyčios savybė yra jos tektoniškumas. Pagrindinis, į aikštę atgręžtas fasadas yra griežtai simetriškos ašinės kompozicijos. Fasadas dukart didesnis į aukštį, negu į plotį; jo proporcijos pagrįstos gotiškai architektūrai būdingu euritmijos dėsniu – taisyklingu geometrinių atskirų pastato dalių ir jo visumos tarpusavio santykiu. Neatmetama nuomonė, kad Šv. Onos bažnyčia artima renesanso stiliui dėl savo mastelio lyginant su kitomis gotiškomis bažnyčiomis, kurių architektūra biloja apie žmogaus menkumą ir dangaus didybę. Psichologinis Šv. Onos bažnyčios poveikis visai kitoks. Nedidelis meistriškai sukurtas pastatas kelia optimizmą, pasididžiavimą žmogaus genijum. Renesanso dvelkimas jaučiamas ir įprastiniais kanonais nevaržomose konstrukcijose, ir savitai komponuotose fasaduose, nors jų formos tebėra gotiškos.
Apie Šv. Onos bažnyčios interjerą nėra daug aprašoma, nes dažnai keitėsi dėl gaisrų ir kitokių priežasčių. Tačiau yra žinoma, kad po paskutiniojo restauravimo buvo pastatyti barokiniai altoriai, ištinkuotos ir išbalintos sienos, sudėti vitražiniai langai. Lubose matyti nerviūriniai (briaunomis sustiprinti) skliautai, kurie buvo būdingi būtent gotikai.
Bažnyčios cokolis yra aukštas ir lygus, be jokių papuošimų. Jį išryškina trys portalo (puošnus įėjimas į pastatą) arkinės angos, kurios atsirado gotikoje, per vidurį didesnė, už kurios įrengtas įėjimas į bažnyčią, ir iš šonų po vieną mažesnę, bei virš jų esanti horizontali juosta. Bažnyčios priekį platina du į šonus išsikišantys bokštai, kurie virš cokolio yra aštuoniakampio formos. Bokštų skerspjūvio pasikeitimą švelnina prie jų kampų prišlieti liekni, pinakliais (keturkampis, į viršų smailėjantis bokštelis, kuris užbaigia bokštą) užbaigti stulpeliai papuošti...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1729 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
18 psl., (1729 ž.)
Darbo duomenys
  • Architektūros namų darbas
  • 18 psl., (1729 ž.)
  • Word failas 3 MB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt