Senamiesčiuose ir senuose dvaruose galima sakyti gyvena mūsų istorija. Istoriją kai kuriais aspektais galima palyginti su tradicija, jos pažinimu ir puoselėjimu. Pasak garsaus civilizacijų istoriko A. J. Toinbio, be tradicijos nebūtų civilizacijos, ji tiesiog išnyktų. Jei, tarkim, po dešimties metų gyvensianti karta nebemokės nė vienos lietuvių liaudies dainos, nebežinos, kad tie griūvėsiai yra kadaise čia gyvenusių protėvių palikimas, kils didelis pavojus mūsų šaliai: juk taip pat sėkmingai galima pamiršti ir savo šalies istoriją, ir kaip vadinasi tavo šalis, ir kokia tavo tautybė bei kalba. Nykstant seniesiems pastatams gali išnykti šalis su savo piliečiais, o saugodami bei perduodami savo senuosius pastatus ir istorijas apie juos vaikams, jaunimui, perduosime ypatingą palikimą kitoms kartoms – savo šalies gyvavimo tęstinumą. Be to, pažindami savo istoriją ne teoriškai, o per realybėje egzistuojančius dalykus, jauni žmonės pažins ir save. Tai jiems padės susivokti juos supančiame pasaulyje bei atrasti save. Tokią naudą gavę vaikai, jaunuoliai geriau prisimins istorinius faktus, kuriuos sužinojo per ekskursijas po senuosius dvarus ir senamiesčius. Ekskursijos padės ne tik įsisavinti istorinius faktus, bet ir suprasti tokius lietuvių literatūros kūrinius kaip Šatrijos Raganos „Sename dvare“ ar A. Mickevičiaus „Ponas Tadas“, atskleidžiančius dvariškių gyvenimo problematiką, socialinius bei filosofinius tokio gyvenimo aspektus. Taigi išsaugoti dvarai ir senamiesčiai taps istorijos bei civilizacijos saugojimo, savęs pažinimo priemone bei puikia mokymosi priemone.
Senamiesčiai ir senieji dvarai naudingi ne vien istorijos saugojimo, skleidimo bei mokinių tobulinimo atžvilgiu. Tai objektai, galintys pritraukti tiek tautiečių, tiek užsieniečių dėmesį. Užsieniečių dėmesio pritraukimas reiškia turizmo sferos stiprėjimą. Kuo daugiau turistų aplankys mūsų šalį, tuo populiaresnė ji bus, o tai pasitarnaus mūsų įvaizdžio kūrimui pasaulyje. Gerėjantis įvaizdis pagerins mūsų šalies padėtį pasaulyje, t.y. turėsime daugiau tarptautinių ekonominių santykių galimybių. Įplaukos į mūsų šalies biudžetą, gautos iš turizmo sferos, taip pat pagerins mūsų ekonominę padėtį. Tai palengvins mus užgriuvusią sunkmečio naštą. 83 proc. pasaulio šalių turizmas yra vienas...
Šį darbą sudaro 716 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!