Potemės

Ar sunku išsilaisvinti iš stereotipų? (kalbėjimas)

10   (2 atsiliepimai)
Ar sunku išsilaisvinti iš stereotipų? (kalbėjimas) 1 puslapis
Ar sunku išsilaisvinti iš stereotipų? (kalbėjimas) 2 puslapis
Ar sunku išsilaisvinti iš stereotipų? (kalbėjimas) 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Ar sunku išsilaisvinti iš stereotipų? Stereotipas – netinkamas pavyzdys, kurio griebiamasi negalvojant. Stereotipai gali būti kalbos, stiliaus, net mąstymo. Dažniausiai stereotipiškais vadiname mąstymo šablonus. Kiekviename laikotarpyje vyrauje skirtingi mąstymo stereotipai. Pavyzdžiui, darbai anksčiau skirstyti į ,,vyriškus‘‘ ir ,,moteriškus‘‘ kartais neleisdavo žmonėms rinktis norimo profesinio kelio. Panašūs stereotipai vyrauja ir kitose srityse. Dažnai stereotipai visuomenėje normalizuojasi. Dėl to juos tampa sunku ne tik atpažinti, bet ir įveikti. Tad ar iš stereotipų išsivaduoti sunku? Iš stereotipų vienam individui išsilaisvinti sunku, tai kainuoja daug pastangų. Tik turėdams stiprų tikėjimą savimi ir nors vieną palaikantį žmogų, individas gali išsilaisvinti iš stereotipų. Turbūt nerastume žmogaus, kuris nėra sekęs bent vienu stereotipu. Kartais ,,(nubrauktas kablelis, tačiau neaiškiai, todėl atrodo kaip du kableliai) griebiamasi į kokį nors netinkamą pavyzdį negalvojant, sekant kita mase žmonių, darančių ir galvojančių panašiai. Toks sekimas gali būti žalingas žmogui, ypač jaunam. Aplinkos veikiamas (dažnai tėvų spaudžiamas) jaunas žmogus gali pasirinkti ne tokį gyvenimo kelią, kokio norėtų. Taip pasielgiama bijant aplinkos nuomonės, klausant proto o ne širdies balso. Taip pat galbūt bijoma pasipriešinti tėvų valiai, sekant stereotipu, jog vyresni žino geriau už tave. Apie tai rašė XIX a. pradžios-XX a. vidurio moderniosios prozos rašytojas Vincas Mykolaitis-Putinas, psichologiniame intelektualiniame romane ,,Altorių šešėlį‘‘. Pats autorius jautęs dvilypumą ir netinkamo -kunigo- kelio pasirinkimą iš jo išsivadavo prieš atsistatydinant savo mintis ir dilemas sudėjęs į autobiografiškų detalių turinčio romano protagonistą Liudą Vasarį. Liudas, vaikystėje buvęs gan silpnas fiziškai, tėvų buvo matomas tik kaip tinkantis kunigystei. Tuo metu stereotipiškai kunigo profesija laikyta itin garbinga, todėl tėvai tikėdavosi, jog bent vienas sūnus taps kunigu. Todėl Liudas vedinas ne tik šio, bet ir kito stereotipo, jog kunigo profesiją galima suderinti su kūryba, stoja į seminariją. Idealu laikydamas Maironį, jau pradėjęs mokytis seminarijoje pajaučia, kad aplinka slegia ir varžo – joje nėra vietos kūrybai. Bandydamas suderinti kunigo pareigas su kūrybos troškimais Vasaris apkartina sau gyvenimą – jo poezija kunigams atrodo netinkama, nederama kunigų luomui. Iš visų jėgų bandydamas susitaikyti su pasirinktu stereotipu iš jo mūzos Liucės išgirsta patarimą: ,,Mesk tamsta tą savo užsidarymą, tą liūdesį, tą nusižeminimą ir baimę! Eik į gyvenimą pakelta galva ir atvira širdžia. Savo širdies vis tiek nenumarinsi.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 887 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (887 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 3 psl., (887 ž.)
  • Word failas 22 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt