Potemės

Ar sunku išsilaisvinti iš stereotipų

10   (3 atsiliepimai)
Ar sunku išsilaisvinti iš stereotipų 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šiuolaikinėje hedonistinėje visuomenėje stereotipai taip stipriai veikia žmogų, jog savęs ribojimas gali virsti savidestrukcija, o sustabdyti šį procesą galima tik tuomet, kai individas savo gyvenime suranda tam tikras atramas ir pasipriešina sociumui. Mefistofelis iš žymiosios J.V. Gėtės tragedijos „Faustas“ žmogui žadėjo nesibaigiančią kaitą. Ko gero, šis pažadas išsipildė, nes dabar gyvename tokioje vertybių kaitoje, jog, pasak L. Donskio, akimirkos sustabdymas virsta prabanga. Žmogus, veikiamas šiuolaikinėje visuomenėje susiformavusių stereotipų, jaučiasi nesuprastas ir sutrikęs, dėl to pradeda neigti save. Todėl nuolat besikeičiančiame pasaulyje yra labai svarbu atrasti nuolatinių, pastovių dalykų, kurie galėtų tapti atrama gyvenime. Vienas iš jų galėtų būti meilė. Juk ir M. Mileris yra pasakęs, jog gėlė negali augti be saulės šviesos, o žmogus gyventi be meilės. Meilė yra mūsų gyvenimą valdanti jėga, kuri gali ne tik praturtinti žmogaus gyvenimą, bet ir padėti išsivaduoti iš stereotipų. Apie stereotipų įtaką žmogaus gyvenimui kalbėjo ir XX a. psichologas S. Freudas. Remiantis jo psichoanalizės teorija, žmogaus psichiką sudaro trys dalys: ego (sąmoningoji asmenybės dalis), id (malonumų troškimas) ir superego (vidinis cenzorius, suformuotas įvairių stereotipų ir taisyklių). Tokią psichoanalitinę sistemą galime matyti ir XX a. modernisto, simbolisto Vinco Mykolaičio - Putino gyvenime ir psichologiniame intelektualiniame romane „Altorių šešėly“. Rašytojas savo gyvenime skaudžiai susidūrė su visuomenėje sklandančiais stereotipais: tėvų ir religinės kaimo bendruomenės skatinamas jis įstojo į kunigų seminariją, tapo kunigu. Tiesa, jo asmenybę varžė sutana, net laiške Vaižgantui rašė: „Poetą ir kunigą gal kas ir gali savy sutalpinti, aš negaliu.“ Veikiamas stereotipų jis ilgai slopino savo poetinį talentą. Panašią situaciją jis pavaizdavo ir romane. Kūrinio pagrindinio veikėjo Liudo Vasario asmenybę ir vidines kovas lėmė id (kūrybinio impulso) ir superego (tėvų autoriteto ir stereotipų) kova, kuri didino įtampą tarp laisvo menininko ir klieriko būties. Veikiamas tėvų autoriteto ir bijodamas būti kitoks nei bažnyčios valdoma kaimo bendruomenė yra įpratusi, protagonistas įstoja į kunigų seminariją. Jau pirmaisiais...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 933 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (933 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 1 psl., (933 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt