Menininkai – sudėtingi, kitoniški žmonės. Jiems netinka įprastas gyvenimas, įprasta aplinka. Norint kurti, realizuoti save, svarbu rasti įkvėpimą, kurį kartais labai sunku „pagauti“. Tačiau yra daug veiksių, lemiančių menininkų raišką. Vienas jų – emigracija. Sakoma, kad netekus namų, netenki ir dalelės savęs. Gimtojo krašto neteko ir dauguma lietuvių rašytojų, kuomet teko rinktis laisvę svetur arba nemielą santvarką Lietuvoje. Tačiau kai Dievas uždaro duris, atveria langą. Tik ar mūsų egzodo rašytojams atsivėrė tas langas, kuomet durys į Tėvynę buvo užtrenktos? Šiandien aš ir norėčiau pakalbėti apie tai ar emigracija daro įtaką menininko talento realizavimui.
Visų pirma norėčiau kalbėti apie Balį Sruogą, kurį patirti išgyvenimai štuthofo koncentracijos stovykloje Antrojo pasaulinio karo metais, įkvėpė parašyti jau klasika tapusį memuarinį romaną „Dievų miškas“. Šis kūrėjas - Lietuvos poetas, prozininkas, dramaturgas, teatrologas, literatūros ir tautosakos tyrinėtojas. Balys Sruoga - simbolistas, didžiąją kūrybos dalį skyręs eilėraščiams, tačiau štuthofe patirti išgyvenimai įkvėpė jį parašyti visiškai kitokį kūrinį- romaną „Dievų miškas“. Ir nors visą gyvenimą jis rašė poeziją, išgirdus Sruogos pavardę, daugumai ji asocijuojasi su memuariniu jo romanu.Į štuthofo koncentracijos stovykla B. Sruoga buvo išsiųstas 1943 metais. Lietuvių inteligentų grupė, kurioje buvo ir B.Sruoga, praėjo visus hitlerinės stovyklos pragaro ratus. Ypač sunkios buvo pirmos savaitės . Mušami, plūstami, jie praėjo žeminančias „nuutėlinimo”, „dezinfekcijos”, „sveikatos patikrinimo” procedūras , buvo pervilkti katorgininkų drabužiais ir apgyvendinti naujokų bloke. Iš karto buvo paskirti į sunkiausią – miško darbų komandą. B.Sruoga ten ištvėrė tik vieną savaitę. Pablogėjus sveikatai, buvo paguldytas į ligoninę. Du metai, praleisti lageryje, Sruogai buvo kaip sunkus, daug jėgų, valios, drąsos ir išmonės reikalaujantis išbandymas. Tačiau Sruoga į viską žiūrėjo pašaipiai, su humoru, nieko nekritikavo, o ir užrašuose ypatingai nesiskundė savo esama padėtimi. Romanas kupinas ironijos ir pasišaipymo iš lagerių tvarkos, elgesio su kaliniais ir apskritai iš visos esamos situacijos. Šiurpiausi epizodai aprašomi santūriai, lakoniškai, be sentimentų. Beveik nekalbama apie tėvynės...
Šį darbą sudaro 1035 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!