Pasyvumas – didžiausias žmogaus gyvenimo nuodas. Juk pasyvus asmuo atsisako svajonių ir dėl to gali sužlugdyti savo gyvenimą. Toks žmogus nesiekia įgyvendinti tikslų, greičiau prisitaiko prie sunkumų, nes jaučiasi priklausomas nuo kitų žmonių, bet būtent dėl šių priežasčių pasyvus žmogus negali pasijusti laimingas.
Viena iš priežasčių, dėl kurios pasyvus žmogus pats atima iš savęs galimybę gyventi pilnavertį gyvenimą, yra atsisakymas kovoti už savo laimę dėl ilgaamžių tradicijų ir dėl kitų gerovės. Toks atsisakymas taip pat būna nulemtas paties žmogaus prigimtinio pasyvumo. Savo laimę paaukojo lietuvių rašytojo Juozo Tumo – Vaižganto apysakos „Dėdės ir dėdienės“ veikėjas Mykoliukas, atsisakęs minties sukurti šeimą su Severiute, kurią mylėjo labiau už gyvenimną, vien todėl, jog negalėjo atvesti žmonos į namus, kuriuose su šeima jau gyveno brolis. Be to, gailėjosi jo vaikų ir paties brolio, kurio šeima skurstų, jei Mykoliukas pareikštų norą dalinti ūkį. Būdamas pasyvus iš prigimties jis susitaikė su likimu tyliai ir nepriekaištaudamas, tačiau tas susitaikymas sunaikino Mykoliuką kaip pilnavertį asmenį – beliko džiaugtis tik žeme ir jaučiais. Toks asmuo negali būti laimingas. Juk mylėti, rūpintis kitu, dalintis džiaugsmu, būti pasirengusiam viską padaryti dėl kito yra didžioji žmogaus laimė. Susitaikymas, aukojantis dėl kito atima viską. Žmogus turėtų bent pamėginti pakovoti dėl to, kas jam svarbu, nes visi nusipelnė būti laimingi, ir tą laimę privalu ginti net ir tada, kai ilgaamžiai papročiai ir tradicijos ar socialinės sąlygos neleidžia jos siekti. Kai asmuo susitaiko su socialinio gyvenimo ir tradicijų nulemtomis sąlygomis, jo gyvenime belieka darbas.
Dar viena priežastis, kuri neleidžia pasijusti laimingam, yra ta, kad pasyvus asmuo pasineriama į svarstymus ir apmąstymus. Tie svarstymai tampa kliūtimi priimti sprendimą. Toks požiūris tik suklaidina ir pažeidžia žmogaus dvasinę ramybę. Visa tai išgyveno XX amžiaus rašytojo, poeto Vinco Mykolaičio – Putino romano „Altorių šėšėly“ veikėjas Liudas Vasaris. Jis, paskatintas tėvų, įstojo į kunigų seminariją. Atrodė, kad viskas klostosi gerai, kol suprato,...
Šį darbą sudaro 672 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!