1 lentelė. Rekomenduojamas užduočių sąrašas, rengiant AVS pagal EMAS reikalavimus 11
PAVEIKSLŲ SĄRAŠAS
1 paveikslas. Uždaras vadybos ciklas aplinkos apsaugos sistemoje 8
2 paveikslas. Aplinkos apsaugos veiksmingumas pagal LST EN ISO 14001 14
ĮVADAS
Aplinkos apsauga glaudžiai susijusi su ekonomikos plėtra. Viena vertus, ekonomikos plėtra reikalauja daugiau gamtos išteklių ir sukelia daugiau vandens, oro ir žemės taršos. Kita vertus, stipri ekonomika turi daugiau išteklių ir galimybių naudoti švaresnes technologijas bei geriau spręsti aplinkos apsaugos klausimus.
Požiūris į aplinką ir jos apsaugą labai keitėsi, ypač paskutiniais dešimtmečiais. Dar iki praėjusio šimtmečio gamtos apsauga nesulaukė tinkamo dėmesio. Tačiau XX amžiaus 7-ąjį dešimtmetį požiūris ėmė keistis. Pradžią padarė mokslininkų aktyvistų tyrimai.
8-ajame dešimtmetyje ekologija tampa itin reikšminga. 1972 m. surengta pirmoji Jungtinių Tautų konferencija apie žmogaus aplinką, įvairiose valstybėse atsiranda aplinkos apsaugos politika, išleidžiami su aplinkos apsauga susiję įstatymai. Tačiau tuo metu dar buvo skatinamos technologijos, mažinančios teršalų poveikį aplinkai.
Devintajame dešimtmetyje ekologinis judėjimas toliau stiprėjo. Publikuojami ekologinių problemų moksliniai tyrimai didino visuomenės susidomėjimą šiais klausimais, aplinkos apsauga tapo vienu iš valstybių politikos elementų. Ėmė keistis požiūris į aplinkos apsaugą: užuot šalinus taršos pasekmes, imta ieškoti būdų taupyti gamtos išteklius ir užkirsti kelią atsirasti teršalams. Pavyzdžiui, Europos Bendrijos (dabartinės Europos Sąjungos) aplinkos apsaugos politika rėmėsi tokiais principais:
1. Atsargumas. Nelaukti, kol paaiškės tikrasis problemos mastas, o nedelsiant imtis veiksmų. Ekologinės problemos formuojasi iš lėto, todėl joms išspręsti reikia daug laiko.
2. Už taršą moka teršėjas. Už taršos prevenciją ir išvalymą turi mokėti taršos sukėlėjas, o ne pati visuomenė.
3. Taršos prevencija. Mažiau kainuoja išvengti teršalų susidarymo, negu po to juos valyti ir naikinti.
1992 m. Rio de Žaneire vykusioje Jungtinių Tautų aplinkos apsaugos ir plėtros konferencijoje priimta keletas svarbių aplinkos apsaugos konvencijų, vėlesniuose susitikimuose Buenos Airėse ir Kiote buvo siekiama nustatyti tam tikrus nacionalinius klimato gerinimo uždavinius. Ekologinės problemos turi globalinį poveikį, tačiau jos susidaro dėl daugybės milijonų pavienių žmonių ir įmonių daromos įtakos aplinkai....
Šį darbą sudaro 4212 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!