Kaunas 2005
ĮVADAS
Pastaraisiais metais stiprėja suvokimas, kad atsakomybė prieš visuomenę yra vienas iš geros vadybos kriterijų, o rūpinimasis aplinkos apsauga yra teigiama ir logiška šios atsakomybės tąsa. Žmogus egzistuoja dėka to, kad jo organizme vyksta gyvybę lemiantis procesai, kuriuos XIX amžiaus prancūzų fiziologas Klodas Bernaras pavadino vidine aplinka. Ta gamta – mūsų pačių viduje. Ta vidinė aplinka yra vieninga su išorine aplinka. Per milijonus metų evoliucijos procesuose augalai, gyvuliai ir žmogus įgijo tam tikras anatomines bei fiziologines savybes, kitaip tariant, susidarė glaudūs organizmų ir aplinkos ryšiai, kurie garantuoja optimalias organizmų poreikių tenkinimo sąlygas.
Pirmoje dalyje trumpai apžvelgiama žmonijos požiūris į gamtą, jos ryšį su ja, ekologines problemas. Žmonija privalo keisti požiūrį į gamtos išteklius, jų atsargos – mažėja. Privalom tenkinti ne tik savo ekonominius rodiklius, bet įdiegiant į gamybą ir aplinkosaugos vadybą, turim siekti optimaliausių gamtos ir žmonijos bendradarbiavimo. Šiandienos aplinkosaugoje turi būti vadybos sistema, kuria siekiama kuo mažiau aplinką tešiančios gamybos. Antroje dalyje smulkiau pakomentuojama, kaip nūdienos aplinkosauga “prigyja” mūsų gamintojams bei vartotojams, kokius tikslus sau turime išsikelti, pagal kokius aplinkosaugos vadybos sistemos standartus (ISO 140001 ir EMAS) žengti pirmyn. Kad gyventume taip, kad ateities kartos paveldėtų ir puoselėtų švarius namus – mūsų pačių saugomą gamtą, sveikatą, dvasinę ramybę ir pažangią ekonomiką.
1. GAMTINĖ APLINKA
1.1. Orientacija į aplinkosaugą
Gamta, kurioje esame, yra mūsų, bet mes esame jos.
Justinas Marcinkevičius
Gamta plačiąja prasme – tai begalinė, laike ir erdvėje egzistuojanti realybė, apimanti ir tai, kas dar žmogui nežinoma. Siauresne prasme gamta suprantama, kaip ta natūrali aplinka, kurioje žmogus gyvena. Ją sudaro daugybė komponentų: žemė, jos gelmės, vandenys, atmosferos oras, miškai, parkai, sodai, kita augmenija, gyvūnai, mikroorganizmai ir kiti. Su šia aplinka, kitaip vadinama biosfera, žmogus nuolat ir nenutrūkstamai sąveikauja, pats ją veikia ir yra jos veikiamas.
Aplinkai (oro sudėčiai, temperatūrai, radiacijai ir t.t.) smarkiai keičiantis, pažeidžiama vidinė organizmų harmonija, ir jie žūsta. Taigi tarp žmogaus ir aplinkos...
Šį darbą sudaro 4546 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!