Aplinkos apsauga yra labai svarbi dabartinės ir būsimųjų kartų gyvenimo kokybei.
Žemės ūkis ir aplinkos apsauga yra neatskiriamai susiję. Aplinkos apsaugos priemonių įgyvendinimas pagerina maisto kokybę, atveria naujas rinkas. Palankaus aplinkai ūkininkavimo keliu išsaugojamas tradicinis kraštovaizdis, palaikomas ekologinis balansas, kuris reikalingas laukinei gyvūnijai išsaugoti.
Europos Sąjungoje žemės ūkyje taikomas aplinkos apsaugos priemonių paketas yra vadinamas agrarinės aplinkosaugos politika.
Agroaplinkosauginės priemonės apima tokius žemės ūkio paskirties žemės naudojimo būdus, kurie yra suderinami su aplinkos, kraštovaizdžio, gamtinių išteklių, dirvos apsauga ir gerinimu bei aukštos gamtinės vertės aplinkos, kurioje ūkininkaujama ir kuriai gręsia pavojus, išsaugojimą. Žinios reikšmingos formuojant gamtosauginį mąstymą ir atsakomybę už žmogaus veiklos pasekmes aplinkai, kompleksiškai įvertinant aplinkos būklę, mokant suprasti gamtos apsaugos problemas ir jas sukeliančias priežastis.
Europos Sąjungos aplinkos apsaugos politika grindžiama nuostata, kad aukšti aplinkosaugos standartai skatina inovacijas ir atveria verslo galimybes.
- retų augalų bei laukinių gyvūnų išsaugojimas;
- augalų apsaugos priemonių ir kitų cheminių preparatų tausojantis naudojimas;
- dirvožemio derlingumo išsaugojimas;
- vandenų apsauga.
Lietuvos žemdirbiai taip pat yra skatinami saugoti gamtą, dirbamą žemę, jiems priklausančius miškus bei vandenis. Žemdirbiai, norintys gauti paramos iš Europos Sąjungos fondų, privalo laikytis tam tikrų aplinkos apsaugos reikalavimų.[1]
Kraštovaizdžiui, biologinei įvairovei ir kitiems gamtos komponentams išsaugoti Vyriausybės įgaliotos institucijos:
1) rengia ir tvirtina agrarinės aplinkosaugos programas bei koordinuoja jų įgyvendinimą;
2) rengia pažangaus ūkininkavimo taisykles bei rekomendacijas, numato jų įgyvendinimo tvarką;
3) organizuoja taršos, susidarančios dėl žemės ūkio veiklos, mažinimo programų įgyvendinimą;
4) kompensuoja išlaidas, kurias žemės ūkio veiklos subjektai skiria gamtosaugos ir kraštovaizdžio saugojimo priemonėms įgyvendinti;
5) skatina žemės ūkio veiklos subjektus, taikančius didesnius negu privalomieji aplinkosaugos reikalavimus. [2]
Pagal Kaimo plėtros plano 2004-2006 m. priemonę "Agrarinė aplinkosauga" numatyti svarbūs žingsniai tausojančio ir aplinkai nekenksmingo ūkininkavimo kryptimi. Pasak Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros ir informacijos departamento direktorės Virginijos Žoštautienės, visos esamos ir būsimos ES šalys narės yra juridiškai įpareigotos rengti ir įgyvendinti agrarinės aplinkosaugos programas. Į Lietuvos Kaimo plėtros planą 2004-2006 m. įtrauktos priemonės "Agrarinė...
Šį darbą sudaro 8161 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!