1) teismo klaidos ir būtinybė jas ištaisyti siekiant apginti šalis, t.y. privatų interesą.
2) aukštesnės instancijos teismas, tikrinantis teismo sprendimą, yra pranašesnis už žemesnės instancijos teismą ir kiekybiniu ir kokybiniu atžvilgiu. Aukštesnės instancijos teisme bylas kolegialiai nagrinėja keli teisėjai profesionalai, turintys daugiau gyvenimo ir profesinės patirties.
3) galimybė patikrinti teismo sprendimą aukštesniame teisme verčia žemesnės instancijos teismų teisėjus nagrinėti bylas atidžiau.
4) neteisėtą teismo sprendimą būtina panaikinti ne tik šalių interesais, bet apginti ir viešą interesą, kad visi teismo sprendimai būtų teisėti, o neteisėti būtų panaikinami.
5) taip kuriama harmoninga, nuosekli teisės sistema, vienodu teisės aiškinimu ir taikymu.
Šio rašto darbo pagrindinis tikslas- atlikti lyginamąją apeliacinio ir kasacinio proceso analizę.
1. Išanalizuoti apeliacinio proceso sampratą ir paskirtį.
2. Išanalizuoti kasacinio proceso sampratą ir paskirtį.
3. Nustatyti apeliacinio ir kasacinio proceso panašumus.
4. Nustatyti apeliacinio ir kasacinio proceso skirtumus.
Iškeltų uždavinių dėka, rašto darbas yra suskirstytas į keturias logines dalis. Pirmoje darbo dalyje analizuojama apeliacinio proceso samprata ir paskirtis. Antroje darbo dalyje- kasacinio proceso samprata ir paskirtis. Trečia darbo dalis skirta apeliacinio ir kasacinio proceso panašumams nustatyti. Ketvirtoje darbo dalyje yra pateikiami apeliacinio ir kasacinio proceso skirtumai.
APELIACINIO IR KASACINIO PROCESO LYGINAMOJI ANALIZĖ
1. APELIACInio proceso samprata
Tinkamai nesuvokiant apeliacinio proceso esmės, neįmanoma teisingai aiškinti ir taikyti apeliacinį procesą reglamentuojančių nuostatų. Civilinio proceso teisės moksle bei įvairių valstybių praktikoje skiriamos 2 pagrindinės apeliacinio proceso esmės koncepcijos:
1. Apeliacija gali būti suprantama kaip pakartotinis bylos nagrinėjimas apeliacinės instancijos teisme,
2. Apeliacija gali būti suprantama kaip pirmosios instancijos teismo sprendimo teisėtumo ir pagrįstumo kontrolės mechanizmas.
Kadangi apeliacinis procesas Lietuvos įstatymu leidėjo pripažįstamas pirmosios instancijos teismo sprendimo teisėtumo ir pagrįstumo kontrolės tikrinimu, suprantama, jog toks tikrinimas paprastai vykdomas pagal byloje esančią medžiagą, tai yra remiantis tais pačiais duomenimis, kuriuos turėjo pirmosios instancijos teismas, priimdamas ginčijamą sprendimą, o naujos medžiagos pateikimas galimas tik išimtinais atvejais. Būtent todėl CPK 306 str. 2 d. tiesiogiai draudžia apeliantui grįsti apeliacinį skundą aplinkybėmis, nenurodytomis pirmosios...
Šį darbą sudaro 3351 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!