Psl.
1 pav. Infliacijos rūšys .................................................................................................................
2 pav. Infliacija per mėnesį, % ....................................................................................................
3 pav. Metinės infliacijos, apskaičiuotos pagal SVKI, kaitos veiksniai ......................................
6
9
10
ĮŽANGA
Šiuolaikiniame pasaulyje vienas sudėtingiausių ekonominių reiškinių yra infliacija. Su infliacija susiduria tiek išsivysčiusios, tiek besivystančios, savo ūkį reformuojančios šalys. Ją sukuria tie, kas dalyvauja finansinėse operacijose, nustatinėja kainas ir darbo užmokesčius. Infliacija yra sudėtingo politikos ir ekonomikos sąveikos visuomenėje proceso išdava.
Didelė infliacija neigiamai veikia ekonomiką, sukelia daug nepageidaujamų socialinių padarinių. O nedidelė infliacija, t.y. 2 - 3 % infliacija per metus, yra netgi naudinga: mažėja nedarbas, didėja gamybos apimtis, investicinė veikla.
Infliacija yra viena pagrindinių šalies ekonominių rodiklių, lemiančių jos ekonomikos paspartėjusį augimą. Nuo infliacijos priklauso ir šalies ekonominis vystimasis bei socialinė situacija. Šalis, kurios infliacijos lygis neatitinka Mastrichto kriterijų negali įsivesti vieningos ES valiutos – euro.
Infliacijos reguliavimas yra svarbus ir sudėtingas ekonominės politikos uždavinys. Infliacija mažinama vykdant vyriausybės antiinfliacinę politiką, kurios tikslas – pasiekti, kad infliacija būtų valdoma, o jos tempas saikingas.
Antiinfliacinė politika – aktuali tema šiandieninei Lietuvai, nes aukštas infliacijos lygis sukelia mikro ir makro ekonomikos nuostolius – turi neigiamas pasekmes ekonomikai. Infliacija sumažina finansinį turtą (santaupas) ir didina realų turtą (žemės ir namų kainas). Šiuo požiūriu ji veikia kaip mokesčiai, paimdama turtą iš vienų jį atiduoda kitiems.
Kursinio darbo tikslas – išsiaiškinti, kokias pasekmes sukelia infliacija ir kokiomis priemonėmis, ją galima pažaboti. Metodika – mokslinės literatūros apžvalga ir statistinių duomenų analizė. Uždaviniai išsiaiškinti:
1. kas yra infliacija;
2. kokios infliacijos priežastys;
3. kaip prisitaikoma prie infliacijos;
4. kas yra antiinfliacinė politika.
1. INFLIACIJA IR JOS PRIEŽASTYS
1.1. Infliacijos samprata
Infliacija yra nuolatinis, besitęsiantis bendro kainų lygio kilimas, dėl kurio mažėja piniginio vieneto perkamoji galia (Pauliulytė R., 2005, p. 134).
Vienos, kelių prekių ar jų grupės kainų išaugimas, kai tuo pačiu metu sumažėja lygiai tokios pat dydžio grupės prekių kainos nesukelia infliacijos. Gamybos technologijos pažanga bei paklausos svyravimai sudaro sąlygas atskirų prekių kainoms tiek kilti, tiek kristi. Infliacija yra...
Šį darbą sudaro 5265 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!