Referatai

Altruizmas

10   (3 atsiliepimai)
Altruizmas 1 puslapis
Altruizmas 2 puslapis
Altruizmas 3 puslapis
Altruizmas 4 puslapis
Altruizmas 5 puslapis
Altruizmas 6 puslapis
Altruizmas 7 puslapis
Altruizmas 8 puslapis
Altruizmas 9 puslapis
Altruizmas 10 puslapis
Altruizmas 11 puslapis
Altruizmas 12 puslapis
Altruizmas 13 puslapis
Altruizmas 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

4.1 Pagalbos motyvacija.......................................................................................................8
4.2 Teikiančiojo pagalbą pozicijos......................................................................................10
5. SOCIALINĖ BIOLOGIJA......................................................................................................11
IŠVADOS....................................................................................................................................13
INFORMACINIŲ ŠALTINIŲ SĄRAŠAS..................................................................................14
ĮVADAS
Altruistinis elgesys –rūpinimasis kitais, nesiekiant sau iš to jokios naudos, kartais netgi aukojant savo sveikatą ar gyvybę kitų labui. (V. Kučinskas. „Socialinis darbas švietimo sistemoje“.200m.)
Pasaulio mokslinėje literatūroje altruistinio elgesio teorija aiškinama kaip „ meilė ir rūpinimasis kitais“ , „siekiamas kitiems gėrio, atsisakius naudos sau“ , „polinkis be atlygio aukotis kitų labui“ ir t.t. (J. Bryan ir P. London,1971; J. Sawyer, 1966; D. Campbell, 1965)
Vakarų mokslininkai(Zahn Waxler C., Ianotti R., Chap R. 1982) altruizmo sąvoką aiškina kaip paramą, norą kuo nors pasidalyti, atjausti, apginti, bendradarbiauti, prisiderinti vienam prie kito, nusileisti ir pan. Nors šios savybės nukreiptos kito asmens naudai, bet savo esme yra skirtingos ir gali būti nesusijusios.
Tai žmogaus vertybinių orientacijų sistema, kurios svarbiausias dorovinio vertinimo motyvas ir kriterijus yra kito žmogaus ar socialinės bendrijos interesai. Altruizmo priešybė – egoizmas.
Altruizmas – aukščiausia socialinės asmenybės išsivystymo pakopa, žmogaus socialinio subrendimo rodiklis. Altruistai aukojasi tiek kolektyvo, tiek atskiro individo labui. Tačiau altruizmas turi būti sveikas, protingas. Jeigu altruistas atsisako savo gerovės vardan kito, jis daro žalą ne tik sau, bet ir aplinkai. Atsisakyti ne tik savo interesų, bet ir gerovės retsykiais, be abejo, yra neišvengiama... (Pedagogikos žodynas. 1993m. Vilnius)
1. ALTRUIZMAS – AUKŠČIAUSIAS ŽMONIŠKUMO VEIKSNYS
Vieni autoriai mano, kad altruizmas – specifinė žmogaus visuomeniškai besiformuojanti savybė Aronfread J. 1968); kiti – kad tai įgimtas pradas, kuris aktyvuojasi kaip genetiškai fiksuotos natūralios atrankos rezultatas būdingas žmogui. (D. Campbell, 1965, N. Hamilton, 1964.) A. Doyle (1982m.) tikėjo tuo, kad altruistinis elgesys gali būti socialinės strategijos dalis, padedanti individams užmegzti tarpusavio santykius, skatinti prieraišumą. Kiti (R. Snyder, 1960, L. Harwey, 1966, K. Madsen, 1979) teigė, kad altruistiniai, humaniški arba kongruentiniai (atitinkantys) santykiai tarp individų galimi tik tada, jeigu jie vienas kitą supranta, atjaučia, paguodžia, vienas kitam padeda ir taip toliau.
1.1 Altruizmas prasideda nuo vaikystės
Yra trys pagrindiniai vaikų vystimosi lygiai:...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3182 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (3182 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos referatas
  • 14 psl., (3182 ž.)
  • Word failas 93 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Altruizmas (2)

Altruizmas (2) Asmenybės psichologija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą