Kas tai yra temperamentas. Šis žodis irgi yra vienas iš tų, kuriuos kasdieninėje kalboje dažnai vartojame ne visai tiksliai. Kartais apie karšto būdo žmogų sakome, kad jis su temperamentu, labai temperamentingas. Tačiau juk išties vienoks ar kitoks temperamentas yra kiekvieno žmogaus savybė. Yra ir ramaus, ir ūmaus temperamento žmonių. Psichologai teigia, kad temperamentas lemia asmenybės psichinių procesų dinamikos ypatybes - tempą, greitį, ritmą - ir būsenų intensyvumą. Nagrinėjant temperamentą, galima išskirti tris jo dalis: 1) bendrą žmogaus aktyvumą; 2) motoriką ir 3) emocingumą.
1. Bendras žmogaus aktyvumas pasireiškia kaip asmenybės tendencija išreikšti save, aktyviai panaudoti ir keisti aplinką. Šiuo požiūriu vieni žmonės yra inertiški pasyvūs, stebintys iš šalies kiti, pirmųjų priešingybė,- aktyvūs veikėjai, norintys viską patys sužinoti visur dalyvauti ir ką tik įmanoma pakeisti.
2. Temperamento pasireiškimas geriausiai matomas. Žmogus labai priklauso ir nuo bendro jo aktyvumo. Sunku įsivaizduoti, kad pasyvus ir inertiškas žmogus būtų labai gyvų energingų judesių. Lygiai taip pat sunku įsivaizduoti aktyvų žmogų labai ramų ir visada atsipalaidavusį. Kita vertus, vertinant žmogų tik iš išorinių pasireiškimų, galima kartais ir apsirikti. Pavyzdžiui, energingas, aktyvus žmogus gali būti išmokęs išoriškai būti ramus ir atsipalaidaves.
3. Žmogaus emocingumas priklauso nuo emocinio jautrumo, impulsyvumo ir emocijų nepastovumo. Vieni žmonės labai greitai ir stipriai reaguoja į naujus įspūdžius, tačiau tie įspūdžiai gana greitai išdyla, kiti reaguoja lėčiau, bet įspūdžiai ilgiau išlieka ir nuodugniau apsvarstomi. Tai ir yra emocinis jautrumas. Linkimas veikti greit, paskatintam tik emocijos, nesusimąstant apie to veiksmo prasmę ir pasekmes,- tai impulsyvumas. Jo lygis priklauso nuo greičio, per kurį emocija tampa veiklos motyvu.
Temperamento sąvoka egzistuoja jau labai seniai, jo sampratą medicinoje sukūrė Hipokratas. Jo nuomone, organizmo gyvybinės veiklos pobūdis priklauso nuo jo pagrindinių biologinių skysčių santykio. Labiausiai gali pasireikšti kraujas, tulžis, juodoji tulžis ir gleivės. Vieno skysčio santykinis dominavimas organizme ir yra temperamento pasireiškimo priežastis. Iš čia kilę pagrindinių keturių temperamentų pavadinimai yra...
Šį darbą sudaro 2307 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!