XIV amžiaus Lietuvos istorija – tai karų ir valdovų istorija, kurioje eilinių žmonių gyvenimo realijoms, visuomenės kultūrinio ir ekonominio gyvenimo apraiškoms vietos tiesiog neliko.
Vargu, ar galėjo būti kitaip. Beveik 200 metų pagoniškos Lietuvos gyventojų kasdienybe buvo tapę karai, kova dėl fizinio ir kultūrinio išlikimo. Tad nenuostabu, kad ir pagrindiniai viduramžių Lietuvos istorijos veikėjai – tai didieji karvedžiai, valdovai, o jų žygiai buvo (ir yra) istorikų dažniausiai aptariami.
Algirdas buvo trečiasis Gedimino sūnus. Istoriografijoje yra įsigalėjusi nuomonė, kad Algirdas ėmė valdyti Vitebsko kunigaikštystę apie 1318- 1320 m., tačiau iki 1340 m. jis dar nebuvo tapęs įtakingu rytinio LDK slaviškų žemių regiono veikėju.
Kęstutis LDK submonarchas ir Lietuvos didysis kunigaikštis (1381-1382 m.). Gedimino sūnus, didžiųjų kunigaikščių Vytauto ir Žygimanto tėvas. Iki 1337 jis buvo Gardino ir Palenkės, nuo 1337 − taip pat Žemaičių, nuo 1337 ar 1345 m. − taip pat Trakų kunigaikštis. Pasak daugumos istorikų, LDK submonarchu Kęstutis tapo po 1345 m. perversmo, kuomet jis kartu su Algirdu nuo didžiojo kunigaikščio sosto nuvertė Jaunutį.
1. Gedimino įpėdiniai
Gediminas mirė apie 1341 m. Mirdamas jis paliko 7 sūnus. Jau anksčiau visi jie buvo gavę po sritį. Vyriausias sūnus, Manvydas, valdė Kernavę ir Slanimą, Narimantas - Turovą ir Pinską, Karijotas - Naugarduką ir Volkoviską, AIgirdas - Krėvą ir Vitebską, Kęstutis buvo gavęs ilgą vakarų pasienio ruožą - Trakus, Palenkę, Gardiną ir Brastą. Jo žinioje buvo ir (tada dar pusiau savarankiški) Žemaičiai. Tad jo buvo valdoma visas kryžiuočių ir didelė dalis Lenkijos pasienio. Likusiąją Lenkijos pasienio dalį, Voluinę su Lucku, valdė Liubartas. Tik pats jaunasis sūnus, Jaunutis, nebuvo gavęs jokios srities, o gyveno prie tėvų Vilniuje. Tėvui mirus, jis automatiškai pasidarė Vilniaus ir gretimųjų sričių valdovu. Gedimino laikais į Vilniaus kunigaikštį jau buvo įprasta žiūrėti, kaip į visos Lietuvos valdovą. Tačiau niekas iš vyresniųjų brolių nenorėjo klausyti jauno ir silpno Jaunučio, tapusio didžiuoju Lietuvos kunigaikščiu. Lietuvos valstybei grėsė...
Šį darbą sudaro 4214 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!