XX a. pabaiga į pasaulio ir Europos istoriją įėjo kaip fundamentalių ir dinamiškų pokyčių geopolitiniame pasaulyje metas. Neabejotinai strateginė aplinka dramatiškiausiai pasikeitė “senajame žemyne”. Subyrėjo Sovietų Sąjunga. NATO nebeteko tradicinio priešo. Dar daugiau, šiandieninė Rusija jau nebelaikoma nei grėsmės šaltiniu, nei priešininke, o partnere. Tarp kitų svarbiausių pasikeitimų turinčių didžiulę reikšmę Europos ir viso pasaulio dabarčiai, bei raidai nedvejotinai buvo Vokietijos susivienijimas, įvykiai Balkanuose, bei lig šiol tebesitęsianti Europos integracija ir NATO transformacija.
Šiandieninio pasaulio geopolitinė situacija verčia ieškoti daugumai priimtinų sprendimų. Deja, prieš imantis karinių veiksmų Irako teritorijoje, valstybių lyderių ir eilinių piliečių nuomonės nesutapo. Kartais tiesiog nenorima suprasti oponentų argumentų bei jų pasisakymų priežasčių.
Karo ekspertai ir politologai sutinka, kad prezidento Dž. Bušo administracija dėl ginčų su Prancūzija ir Vokietija prarado dalį potencialios paramos iš Europos. Amerikiečiai žinojo turį pakankamai lėšų, todėl nesistengė savo argumentais įtikinti galimų valstybių sąjungininkių. Europiečiai rėmė Jungtines Valstijas Irako kare, neturėdami praktiškai jokių tiesioginių interesų, retas europietis suvokė, kokia iš tiesų yra Europos šalių pagalba šiame konflikte.
Šio darbo tikslas – surasti pagrindines priežastis apibrėžiančias agresijos sampratą politikoje, remiantis šiandieninio tarptautinės politikos pavyzdžiais.
Europos ir gal net JAV įtaka dabartiniame pasaulyje mažėja. Iš vienos pusės, tai aiškinama tiek Europos valstybių , tiek JAV potencialo mažėjimu. Tuo pačiu, daug ne šių valstybių “kalte” – didėja Kinijos, kitų Tolimųjų Rytų “tigrų” įtaka. Iš vienos pusės, šios šalys po truputį pralenkinėja Europos valstybes ir Amerika gyventojų skaičiumi. Be to, tiek Kinija, tiek kitos kaimyninės šalys pasižymi stabiliai aukštu bendro vidaus produkto augimu (ateinančiais metais daugumos Tolimųjų Rytų valstybių augimas bus apie 7% nuo bendro vidaus produkto), kuris gerokai lenkia “senąjį kontinentą”. Aišku, Vakarų įtakos negalima nuvertinti: nors laukiama, kad šiais metais JAV ekonomika pradės lėtėti, JAV, ES ir toliau išliks stiprios tiek ekonomine, tiek karine prasme. Tuo pačiu, jei po antro pasaulinio karo JAV atitrūkimas nuo kitų pasaulio valstybių atrodė...
Šį darbą sudaro 2187 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!