Teisiniai santykiai yra visuomeninių santykių atmaina. Tam tikri socialiniai žmonių ryšiai atsiranda konkrečių asmenų valia, kiti – yra objektyvūs. Kiekviena žmonių karta patenka į sistemą objektyviai susiklosčiusių ryšių ir santykių, kurių negali nepaisyti, ir jie yra objektyvios atskirų individų elgesio ir veiklos ribos. Šie ryšiai ilgainiui keičiasi ir atsiranda naujų santykių. Mokslo ir technikos raida, pramoninės gamybos pažanga sudaro galimybes gaminti įvairius sudėtingus dalykus ir teikti paslaugas, tačiau kartu mažėja gamtos ištekliai, didėja aplinkos tarša. Kiekvienas visuomeninis santykis ir laisva žmogaus veikla turi tam tikras ribas. Visa tai neišvengiamai veikia esminius valstybės ir asmens interesus, o konkretus visuomeninis santykis patenka į teisinio reguliavimo sritį ir įgauna teisinį pobūdį. Žmogaus laisvė tampa subjektine teise, o jos ribos – pareiga, draudimu ar teisiniu ribojimu.
Administraciniai – teisiniai santykiai tai administracinės teisės normomis sureguliuoti visuomeniniai santykiai. Jie, kaip ir kiti teisiniai santykiai (pav., civiliniai, konstituciniai ir pan.) turi daug bendrų bruožų (apibrėžiant subjektą, objektą, teisinių santykių turinį ir kt.), tačiau turi ir savų požymių, padedančių juos atskirti nuo kitų teisinių santykių. Vienas esmingiausių – tas, jog administraciniai - teisiniai santykiai susiklosto specifinėje gyvenimo sferoje – valdyme. Jiems būdingas valdžios ir pavaldumo principas, administracinio teisinio santykio subjekto specifiškumas bei kiti bruožai.
Taigi šiame darbe sisteminio, loginio, lyginamojo ir kitų metodų pagalba paanalizuosime administracinius teisinius santykius teorinėje plotmėje: pirmiausia aptarsime kas apskritai yra administraciniai teisiniai santykiai (t. y. paanalizuosime, jų sampratą), kokie yra jų požymiai, aptarsime šių santykių subjektą, objektą, dalyką, turinį ir pan.
Tam tikslui pasitelksime teisinę literatūra, kurios, reikia pripažinti nėra gausu. Administracinius teisinius santykius savo darbuose nagrinėjo, tokie rusų mokslininkai, kaip J. Kozlovas, G. Petrovas ir kt. Pabandysime į administracinius - teisinius santykius pažvelgti pro teisės teorijos prizmę. Tam tikslui aptarsime teisės teoretiko St. Vansevičiaus mintis.
Teisės literatūroje vyrauja dvejopa teisinių santykių samprata.Vieni teisininkai teigia, kad teisiniai santykiai yra teisės normomis sureguliuoti visuomeniniai santykiai, kiti tvirtina,...
Šį darbą sudaro 3740 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!