5) ši veikla detaliai reglamentuota teisės normomis.
Svarbiausias teisinio proceso požymis yra tas, kad jis yra sureguliuotas teisės normomis, t.y procesinėmis teisės normomis, kurių pagalba yra įgyvendinamos materialinės teisės normos, realizuojamos subjektinės teisės ir teisinės pareigos, užtikrinama asmenų teisių ir teisėtų interesų apsauga. Šiuo atveju procesinės teisės normos atlieka pagalbinę, aptarnaujančią, tačiau pakankamai svarbią funkciją.
Tačiau teisinis procesas nėra vieningas ta prasme, kad skirtingų teisės šakų materialinės normos nėra realizuojamos tų pačių procesinių teisės normų pagalba. Todėl atskirų teisės šakų normų įgyvendinimas turi savo ypatumus, lemiančius teisinio proceso skirstymą į rūšis. Nekyla abejonių, kad egzistuoja savarankiškos civilinio proceso ir baudžiamojo proceso teisės šakos, tačiau “ klausimas apie administracinį procesą yra vienas iš labiausiai diskutuotinų teisės moksle”. Problema yra ta, kad šiandien nėra vieningo kodifikuoto teisės akto, kuriame būtų įtvirtintos administracinės procesinės teisės normos. Šios normos, dažniausiai yra administracinės materialinės teisės aktų sudėtyje. Be abejonės tai sąlygota ir objektyvių priežasčių, kadangi administracinės teisės normos reguliuoja pakankamai plataus spektro ir pasižyminčius tam tikra specifika visuomeninius santykius, atsirandančius valstybinio valdymo srityje, todėl ir jų realizavimas negalimas vieningo proceso rėmuose. Specifinių taisyklių būtinumas ir lemia teisenos, kaip proceso dalies buvimą. Taigi apie administracinį procesą ir teiseną galima kalbėti kaip apie visumos ir dalies santykį.
1. ADMINISTRACINIŲ TEISĖS PAŽEIDIMŲ BYLŲ TEISENOS SAMPRATA
Teisena yra neatskiriama administracinio, civilinio ir baudžiamojo proceso dalis. Pats teisenos supratimas atskirose teisės šakose skiriasi. Pavyzdžiui: civiliniame procese žinomos kelios savarankiškos teisenos, tai ieškininė teisena (nagrinėjamos bylos, kurios kyla iš privatinės teisės reguliuojamų teisinių santykių (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 135 – 25634 straipsniai) ir ypatingoji teisena (bylos nagrinėjamos nesant ginčui dėl teisės (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 270 – 31239 straipsniai).
Ieškininė teisena laikoma pagrindine civiliniame procese, nes dauguma jos normų, būdamos bendrojo pobūdžio, taikomos ir kitoms teisenoms. Ypatingąją civilinę teiseną reguliuoja ir specialiosios normos, nustatančios išimtis iš bendrųjų taisyklių. Reikėtų prisiminti, kad dar visai neseniai...
Šį darbą sudaro 14915 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!