Rašiniai

A. Mickevičiaus gyvenimas ir kūryba

9.8   (3 atsiliepimai)
A. Mickevičiaus gyvenimas ir kūryba 1 puslapis
A. Mickevičiaus gyvenimas ir kūryba 2 puslapis
A. Mickevičiaus gyvenimas ir kūryba 3 puslapis
A. Mickevičiaus gyvenimas ir kūryba 4 puslapis
A. Mickevičiaus gyvenimas ir kūryba 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Adomas Mickevičius (Adam Mickiewicz) - pasaulinio masto rašytojas, rašęs lenkų kalba, vienas žymiausių romantizmo atstovų visuotinėje literatūroje. Jis gimė 1798 m. gruodžio 24 d. Zaosės vienkiemyje, netoli Naugarduko (dabartinė Baltarusija), smulkių bajorų šeimoje. Jo tėvas, Mykolas, buvo Minsko matininkas ir vertėsi advokato profesija, motina – ekonomo duktė. Tai buvo kilminga lietuviška giminė, kurios protėvis Rimvydas gyveno dar pagoniškoje Lietuvoje.
Naugarduke praslinko būsimo poeto vaikystės ir ankstyvosios jaunystės metai. Vaikystėje jis pamėgo poeziją, padavimus, legendas, pažino liaudies buitį, papročius. Poeto tėvas išugdė sūnui gilų patriotizmo jausmą.
1807-1815m. A.Mickevičius lankė dominikonų apskrities mokyklą Naugarduke. Ją baigęs, įstojo į Vilniaus universiteto fizikos ir matematikos fakultetą, tačiau po metų, atradęs tikrąjį pašaukimą, perėjo į literatūros ir laisvųjų menų fakulteto mokytojų seminariją. 1817 m. universiteto studentų tarpe susikuria filomatų draugija, kurios literatūros ir moralės mokslų skyriui vadovavo A.Mickevičius. Veikla draugijoje įdiegė poetui visuomeniškumo jausmą, paruošė jį tolimesniam visuomeniniam ir politiniam darbui, o literatūros studijos davė pagrindinį literatūrinį išsilavinimą būsimajam rašytojui. Universitete jis įsigijo aukštąjį humanitarinį išsilavinimą, gavo puikų literatūrinį pasirengimą, išmoko svetimų kalbų, kurioms ir vėliau skyrė daug dėmesio. Tačiau tik baigęs universitetą ir paskirtas į Kauno gimnaziją mokytoju, A.Mickevičius susižavi romantikais. Čia jis išgyvena nelaimingą meilę Marilei Vereščakaitei – dar viena stipri jo lyrikos versmė.
Savo kūrybinį kelią A.Mickevičius pradėjo Voltero sekimu bei jo kūrinių vertimais. Poetą Voltero kūryba patraukė savo galingu protestu prieš feodalinį despotizmą ir katalikų dvasininkiją. Pats pirmasis A.Mickevičiaus eilėraštis – sekimas Volteru – buvo „Mieško, Naugarduko kunigaikštis“ (1817). Vaizduodamas Naugarduko kunigaikštystės žlugimą, parodo, kad to priežastis buvo liaudies priespauda ir dvasininkų lupikavimas. Darbo Kaune metais parašo „Odę jaunystei“ (1820), kurioje susipina jaunatviškas užsidegimas, jausmų aistringumas. Ja poetas išreiškė protestą prieš kasdienybę, menkystę ir tikrovę, pasmerkė egoizmą, savanaudiškumą, neryžtingumą ir ištižimą. „Odė jaunystei“ persunkta optimizmu, giliu tikėjimu žmogumi, jaunimo kurybinėmis jėgomis, šviesia ateitimi. Baladėje „Žuvelė“ apdainuojama tragiška pono suvedžiotos mergaitės dalia, kuri pavirtusi žuvele...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1520 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1520 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 5 psl., (1520 ž.)
  • Word failas 51 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt