Referatai

1794 metų sukilimas Lenkijoje

10   (1 atsiliepimai)
1794 metų sukilimas Lenkijoje 1 puslapis
1794 metų sukilimas Lenkijoje 2 puslapis
1794 metų sukilimas Lenkijoje 3 puslapis
1794 metų sukilimas Lenkijoje 4 puslapis
1794 metų sukilimas Lenkijoje 5 puslapis
1794 metų sukilimas Lenkijoje 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

XVIIIa. pabaigoje Abiejų Tautų Respublikoje vyko politiniai ir visuomeniniai pokyčiai. Ketverių metų seimo laikotarpiu (1788 – 1792) priimti įstatymai ir 1791m. Gegužės 3 d. konstitucija turėjo reformuoti gyvenimą. Konstitucija numatė sustiprinti karaliaus valdžią, sudarė naujus centro valdžios organus – komisijas, praplėtė miestiečių teises. Rusijai tai kėlė nerimą, todėl įžengė į Abiejų Tautų Respublikos teritoriją ir per tris mėnesius ją okupavo. Reformos buvo sustabdytos. 1793m. sausio 23d. Peterburge Rusija ir Prūsija pasirašė antrojo Respublikos padalijimo sutartį. Situacija po antrojo padalijimo stabilumo nežadėjo. Nuolatinė taryba nutarė sumažinti kariuomenę, karininkams iškilo atleidimo grėsmė, o kareiviams būtų tekę tarnauti rekrutais Rusijos kariuomenėje.
Sukilimas prasidėjo 1794 metų kovo menesį A.Madalinsko dalinio maištu prie Ostrolenkos. Kai rusų garnizonas paliko miestą, kad stotų į mūšį su A.Madalinsko būriais, į Krokuvą įėjo Tadas Kosciuška 1794m. kovo 24d. ir paskelbė sukilimo aktą. T.Kosciuška tapo vyriausiuoju sukilimo vadu, valdžia turėjo būti Tautinės aukščiausiosios tarybos rankose.
T.Kosciuška subūrė apie 2 tūkstančius valstiečių, apsiginklavusių dalgiais, ir bandė prasimušti iki Varšuvos. Balandžio 4 dieną įvyko mūšis prie Raclavicų. Rusų kariniam daliniui vadovavo gen. A.Tormasovas. Sukilėliai mūšį laimėjo, bet nauji priešų būriai neleido jiems judėti toliau. Pergalė prie Raclavicų turėjo didelę reikšmę – tai buvo pirmoji sukilėlių pergalė1. Tai buvo svarbus moralinis laimėjimas. Į karininkus buvo paaukštintas B.Glovackas, valstietis nuo Krokuvos, kuris pasižymėjo prie Raclavicų atakuojant rusų būrius.
Balandžio 17 dieną prasidėjo sukilimas Varšuvoje. Kareiviai, amatininkai, žemesnieji miestiečių luomai, vadovaujami batsiuvio J.Kilinskio atakavo rusų ambasadą ir rusų įgula po dviejų dienų paliko miestą.
Lietuvoje sukilimas prasidėjo 1794m. balandžio 16d., kai Šiauliuose sukilo kariniai daliniai ir buvo paskelbta apie prisidėjimą prie sukilimo. Po kelių dienų sukilėliai, vadovaujami J.Jasinskio, paėmė Vilinių. Čia sudaryta sukilėlių vyriausybė – Lietuvos tautinė aukščiausioji taryba.
Sukilėliai balandžio pabaigoje kontroliavo Krokuvą, Varšuvą, Liubliną ir Vilnių. Rusai savo jėgas koncentravo kairiajame Vyslos krante ir Lietuvoje.
Radikaliam sparnui priklausė: T.Maruševskis, A.Orchovskis, gen. J.Zajačekas, kunigas J.Mejeris, F.Jelskis, taip pat lietuvių sukilimo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1022 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1022 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 6 psl., (1022 ž.)
  • Word failas 44 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

1789-1794 metų Didžiosios Prancūzų revoliucijos analizė

1789-1794 metų Didžiosios Prancūzų revoliucijos analizė Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą

Didžioji Prancūzijos revoliucija (1789-1794 m.)

Didžioji Prancūzijos revoliucija (1789-1794 m.) Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą

1917 metų revoliucija Rusijoje

1917 metų revoliucija Rusijoje Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą

Chasidizmas Lenkijoje

Chasidizmas Lenkijoje Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt