Rašiniai

Žmogaus ir gamtos santykis V. Krėvės-Mickevičiaus apsakyme "Skerdžius"

10   (1 atsiliepimai)
Žmogaus ir gamtos santykis V. Krėvės-Mickevičiaus apsakyme "Skerdžius" 1 puslapis
Žmogaus ir gamtos santykis V. Krėvės-Mickevičiaus apsakyme "Skerdžius" 2 puslapis
Žmogaus ir gamtos santykis V. Krėvės-Mickevičiaus apsakyme "Skerdžius" 3 puslapis
Žmogaus ir gamtos santykis V. Krėvės-Mickevičiaus apsakyme "Skerdžius" 4 puslapis
Žmogaus ir gamtos santykis V. Krėvės-Mickevičiaus apsakyme "Skerdžius" 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Darbo tema
Skerdžius.
Ištrauka

Tema žmogaus ir gamtos santykis V. Krėvės “Skerdžiuje” jau daug šnekėta, rašyta ir net knygose paskirti skyriai šiai temai, todėl tvirtai galima sakyti - žmogaus ir gamtos santykis yra labai ryškus ir tvirtas.V. Krėvės kūryba teikia įdomiausios medžiagos pirmiausia dėl to, kad rašytojas iš esmės domisi ne gamta, kaip aplinka, ne jos plastika ir spalvomis, bet ryšiais su žmogumi. Rašytojo gamta paprastai ir veiksmo fonas, tačiau jos funkcijos visada kur kas toliau siekia; ji daug kur žmogaus sąmonės veiksnys, jo poelgių, net likimo faktorius.
V.Krėvės apsakymuose žmonės glaudžiai susiję su gamta. Jis yra skyręs daug dėmesio žmogaus ir gamtos santykiams, galbūt kiek daugiau, negu kuris kitas ano meto rašytojas. “Skardžiaus” problematikoje tiems santykiams tenka pagrindinė vieta; žvalgantis po ano meto lietuvių literatūrą, atrodo, jog tokio gamtos ir žmogaus konfrontavimo lietuvių prozoje lyg ir nėra.
Gamta kaimo žmogui atrodė gyvas ir protingai sutvarkytas pasaulis, tik mokėk jį stebėti, mylėti ir juo džiaugtis. Be gamtos, ypač be miško, dzūkas neįsivaizdavo savo gyvenimo. Lapinas stebisi: “Kaip gali būti gera, kur nėra miško! Be miško suskursta žmogus.” Suskursta jo siela, bunka estetinis jausmas, mažėja jautrumas grožiui. Todėl Lapinas taip dažnai pasakoja vaikams apie senovės miškus, tankius šilus, klampius raistus. Skerdžius sugeba viską savaip girdėti, jausti, suprasti. Jis myli mišką ne vien dėl to , kad jame praleidžia visas dienas ir yra su juo suaugęs iš mažens, bet ir dėl to, kad jo sąmonėje tebėra gajos senovės pažiūros į gamtą, kuri žmogui atrodė turinti paslaptingus gyvybės įstatymus, pilna visokių “monų” ir kitokių būtybių. “Kaip tai, kad monų nebūtų!” – nesupranta ir stebisi Lapinas. Jis pasakoja vaikams istorijas apie miškinius, laumes, kurios pirtyse gyvena, pabaliuose vakarais, saulei nusileidus, audeklus velėja…” .
Jau S.Daukantas ir A.Baranauskas įžvelgė žmogaus ir gamtos santykį kaip esminį lietuvio pasaulėjautos bruožą. Senajam skerdžiui Lapinui gera miške, kur “epušė lapais paskambina ir eglė pasiūbuoja, ir berželis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1623 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1623 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 5 psl., (1623 ž.)
  • Word failas 56 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt