Ekologija yra mokslas, tiriantis gyvųjų organizmų tarpusavio sąveiką ir jų santykius su gyvenamąja aplinka.
Žmogus privalo paisyti gamtos dėsnių, kitaip kyla grėsmė gamtai ir paties žmogaus egzistencijai. Spartų ekologijos mokslo vystymąsi lėmė aplinkos taršos grėsmės globalinis charakteris.
Dabartiniu metu ekologijos sąvoka turi dvi prasmes. Vienu požiūriu ji traktuojama kaip biologijos mokslo šaka, nagrinėjanti gyvo organizmo arba visos populiacijos santykius su gyvenamąja aplinka - tai vadinamoji gyvūnų ir augalų ekologija. Antruoju požiūriu tai tarpdisciplininė mokslo sritis apimanti žmonių visuomenės ir gamtos sąveikos aspektus. Ši kryptis vadi narna globaline ekologija arba socialine ekologija.
Ekologijos mokslo pagrindą sudaro biologija, jos šakos - fiziologija, genetika, biofizika. Ekologija yra susijusi su fizika, chemija, geologija, geografija, matematika ir tai sudaro globalinės ekologijos esmę. Darbo aplinkoje gamyboje esamų fizinių veiksnių, tokių kaip triukšmas, drėgmė, temperatūra ir kt., poveikį žmogui nagrinėja ergonomika, gimininga darbo medicina ir darbų saugai, kuri priklauso ekologijos sričiai.
Žmogaus ekologija - tai nauja ekologijos mokslo kryptis, atsiradusi JAV 1921 metais. Savo gyvavimo pradžioje žmogaus ekologija buvo medicinos mokslo dalis, tirianti aplinkos įtaką žmogaus sveikatai. Ji dar vadinama antropoekologija. Ji tiria aplinkos įtaką žmogaus sveikatai ir žmogaus įtaką aplinkai bei šių dviejų sąveikos krypčių pasekmes.
• numatyti priemones ekologinei situacijai gerinti.
Mokslinis ekologinės situacijos tyrimas yra atliekamas nuosekliai nagrinėjant šiuos klausimus: Kokia yra problema? Koks jos mastas? Kas ją sukelia? Kokį poveikį ji turi žmogui? Kokią įtaką ji turi aplinkai? Kaip spęsti problemą?
Siekiant nustatyti problemos mastą ir poveikį žmogui bei aplinkai yra atliekamas ekologinis tyrimas, naudojama statistinė duomenų analizė.
Aplinkosauga ir žmogaus sauga. Ekosistemų stabilumas, aplinkos kokybė ir žmonių sveikata yra tampriai susijusios su aplinkosauga. Gamtos ir aplinkos apsaugos esmę sudaro gamtos išteklių racionalus naudojimas ir jų apsauga, tam naudojant aplinkosaugos teisinių, biologinių, technologinių bei ekonominių priemonių visumą.
Kiekvienoje valstybėje aplinkos apsaugos organizacinė struktūra ir veiklos metodai priklauso nuo kultūros, santvarkos bei ekonominių sąlygų. Aktyvus visuomenės dalyvavimas gamtosaugoje sudaro prielaidas saugiai aplinkai, nekeliančiai...
Šį darbą sudaro 18692 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!