Akademija, 2008
ĮVADAS
Produktyvumas – apibūdina santykį tarp efekto (rezultato) ir išteklių. Šis santykis parodo kiek sukuriama efekto sunaudojus gamybos išteklių vienetų.
Žemės ūkio pruduktyvumui charakterizuoti tradiciškai nagrinėjami trys veiksniai – žemės ūkio veiklos ištekliai - žemė, kapitalas ir darbas. Agrarinei reformai būdingos visų šių išteklių bei disponavimo jais kokybinės (iš esmės pasikeitusios žemės bei techninių gamybos priemonių nuosavybės ir darbo santykių formos, žemės ūkio technikos fizinis ir technologinis nusidėvėjimas, našesnės Vakarų gamybos technikos gausėjimas, žemės ūkio rinkų santykių formavimasis ir kt.) ir kiekybinės (padidėję nenaudojamų žemių plotai, žemės ūkio dirbančiųjų padaugėjimas bei jų lyginamosios dalies padidėjimas, ženklūs gyvulių ir paukščių skaičiaus svyravimai ir kt.).transformacijos. Plotai ir jų derlingumas yra esmingiausios žemės, kaip pagrindinės gamybos priemonės, charakteristikos. Žemės kokybė didžia dalimi lemia gamybos rezultatus, o jos plotas yra ne tik augalininkystės produktų gamybos teritorinio išdėstymo sąlyga, lemianti šios šakos organizacinius ypatumus, bet ir nuosavybės. Kiekviena įmonė siekia gauti iš gamybos kuo daugiau naudos.Ne išimtis ir žemės ūkis.
Kursinio darbo odjektas - žemės ūkio produktyvumas.
Kursinio darbo tikslas – išanalizuoti žemės ūkio produktyvumą Lietuvoje ir jo pokyčius.
Uždaviniai :
• Išsiaiškinti kas yra žemės ūkio produktyvumo sąvoką, samprata, produktyvumo veiksnius.
• Išanalizuoti žemės ūkio subjektų apsirūpinimas ekonominiais ištekliais.
• Išanalizuoti žemės ūkio ekonominių išteklių naudojimo įvairiuose ūkiuose efektyvumą.
1. ŽEMĖS ŪKIO PRODUKTYVUMAS: SAMPRATA,SUDĖTIS,YPATUMAI.
1.1. Žemės ūkio produktyvumas: samprata , sudėtis , ypatumai
Produduktyvumo sąvoka apibūdina santykį tarp efekto(rezultato) ir išteklių. Šis santykis parodo kiek yra sukuriama efekto sunaudojus gamybos išteklių vienetų.Žemės ūkyje kaip ir kitose sferose matuojamos 3 produktyvumo rodiklių grupėmis : 1)faktoriniai rodikliai, 2) multifaktoriniai rodikliai 3) bendrasis produktyvumo rodiklis.Ekonominis efektas yra rezultatas (nauda) gauta gamyboje arba atliekant kokias nors paslaugas.Efektas skaičiuojant darbo ir žemės ūkio našumą gali būti skaičiuojamas vertiniais ir natūriniais dydžiais. Natūriniai (derlius, išauginta gyvuliai, pienas), vertinė išraiška ( pagamintos produkcijos vertė, bendroji žemės ūkio produkcija, parduotų prekių vertė).Efektas matuojamas pridėtine verte ir pajamomis(V. Vitunskienė, 2008).Ekonominis efektas valstybės mastu...
Šį darbą sudaro 5067 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!