Referatai

Žalgirio mūšio eiga

10   (1 atsiliepimai)
Žalgirio mūšio eiga 1 puslapis
Žalgirio mūšio eiga 2 puslapis
Žalgirio mūšio eiga 3 puslapis
Žalgirio mūšio eiga 4 puslapis
Žalgirio mūšio eiga 5 puslapis
Žalgirio mūšio eiga 6 puslapis
Žalgirio mūšio eiga 7 puslapis
Žalgirio mūšio eiga 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žalgirio mūšis, kuris vyko tarp jungtinių Lietuvos ir Lenkijos pajėgų bei Kryžiuočių ordino, labai svarbus iki mūsų dienų tuo, kad tai buvo Vokiečių ordino galybės galas. Nors vokiečių kariai buvo geriau ginkluoti ir maždaug kas antras lietuvių karys žuvo, tačiau Lietuvos-Lenkijos kariuominė laimėjo, nes kovojo prieš tironus, kurie pavergė gimtąją šalį.
Žalgirio mūšis - tai 1410 m. liepos15-liepos 16 d. vykęs mūšis tarp jungtinių Lietuvos ir Lenkijos pajėgų ir Kryžiuočių ordino, pasibaigęs pastarojo sutriuškinimu, po kurio jis nebeatsigavo.
Įvairūs šaltiniai vertina, kad pusantros paros trukusiame mūšyje dalyvavo 25 000 - 85 000 karių, iš jų žuvo - 15 000 - 50 000. Lietuvių-lenkų pusėje dalyvavo samdytos totorių, moldavų, čekų pajėgos, kryžiuočius parėmė riteriai iš įvairių Vakarų Europos šalių.
Mūšis įvyko ordino teritorijoje, į pietvakarius nuo Olštyno, tarp Griunfeldo (klaidinančiai vadinamo Griunvaldu), Tanenbergo ir Liudviksdorfo kaimelių (dabartinėje Lenkijos teritorija). Lenkų istorijoje šis mūšis minimas kaip Griunvaldo mūšis, lietuvių istorijoje – Žalgirio mūšis (vok. grün - žalias + Wald - miškas, giria), Vokietijoje ir Vakarų šalyse - Tanenbergo mūšis (Tanenbergas - vietovė šalia Griunvaldo).
1409 m. prieš Ordiną sukilo žemaičiai, kuriuos aktyviai parėmė LDK (ypač Vytautas) ir Lenkija. Didysis Ordino magistras Ulrichas fon Jungingenas buvo priverstas paskelbti Lenkijai karą. 1410 liepos pradžioje LDK kariuomenė prie Vyslos susijungė su Lenkijos kariuomene ir pagal susitarimą, žemaičiams puldinėjant ordino pilis (nukreipiant dėmesį), liepos 3 d. jungtinė kariuomenė nužygiavo ordino sostinės link. Prieš juos iš Teutonų ordino sostinės Marienburgo išvyko kryžiuočių kariuomenė.
Armijų išsidėstymas prieš mūšį Nors lietuvių–lenkų jungtinė kariuomenė turėjo daugiau žmonių (51 lenkų ir 40 lietuvių vėliavų, daugiau kaip 50 000 žmonių, prieš 32 000 kryžiuočių - 52 vėliavas), kryžiuočiai savo ginkluote, šarvais turėjo pranašumą. Kryžiuočiai turėjo apie 100 patrankų, lietuviai ir lenkai - 17.
Kryžiuočiai įsirengė savo būstinę šalia Grunvaldo gyvenvietės. Kryžiuočiai tą dieną turėjo 21 000 puikiai ginkluotų kavaleristų, 6 000 sunkiai ginkluotų pėstininkų ir 5 000 mūšyje...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 885 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1. Titulinis lapas
 • 2. Turinys
 • 3. Įvadas 4. Žalgirio mušis 4.1. Mūšio priešistorija
 • 4.2. Armijų išsidėstymas prieš mūšį 5. Lietuviai ir lenkai
 • 5.1. Kryžiuočiai
 • 6.Mūšis
 • 6.1.Mūšio pasekmės
 • 7.Išvados

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (885 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvų istorijos referatas
 • 8 psl., (885 ž.)
 • Word failas 128 KB
 • Lygis: Mokyklinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt