Literatūrinės kritikos, dedikuotos Williamo Goldingo kūrybai, yra sąlyginai nedaug: „there is no ‘definitive work‘ on Golding, no key collection of essays, or critical biography.“ (Kinkead-Weekes & Gregor, 2003) „Nepaprastasis pasiuntinys“ taip pat nėra detaliai aptartas kritikų. M. Zinde, parašęs įžanginį straipsnį knygoje „Lord of the Flies. The Pyramid. Envoy Extraordinary.“, šią novelę pavadino „paradoksalia idėjų komedija“, (1982: 25).
Šiame rašto darbe remiantis novelės „Nepaprastasis pasiuntinys“ analize bus atskleista mokslinės fantastikos ir „realybės“ problema, t.y. bus pabandyta nubrėžti ribą tarp šių dviejų sąvokų. Bus aprašytas ir išaiškintas vienas svarbiausių šios problemos aspektų – laiko problema. Taip pat bus aptarti pagrindiniai novelės charakteriai, jų galimi prototipai bei priklausymas fantazijos arba „realybės“ plotmei.
Anot Lietuvių literatūros enciklopedijos, mokslinė fantastika yra „beletristikos rūšis, kurios pasakojimas grindžiamas mokslo prielaidomis, teorijomis ar socialinėmis utopijomis. Skiriamos 3 atmainos: fantastinis kelionių, utopinis ir mokslinis fantastinis romanas. (...) Viena iš šiuolaikinių mokslinės fantastikos atšakų, vadinama tiesiog fantazija, vaizduoja gėrio ir blogio, tvarkos ir chaoso kovą, o mokslo laimėjimų demonstravimą pakeičia magija“. (Lietuvių literatūros enciklopedija, 2001: 341-342) Šis apibūdinimas iš dalies atitinka Goldingo kūrybą, mat didžioji jos dalis nagrinėja moralines dilemas žmonių būties centre, o pagrindiniai jo apsakymų „herojai“ – pasitikėjimas ir nepasitikėjimas, pritraukimas ir atstūmimas.(Ousby, 1998: 118); (Golding, 1990: 5) Mokslinės fantastikos egzistavimą „Nepaprastajame pasiuntinyje“ iš dalies įrodo anachronizmai, kuriuos atpažįstame jau pirmajame novelės skirsnyje.
Atskleisdama „realybės“ ir mokslinės fantastikos Williamo Goldingo novelėje „Nepaprastasis pasiuntinys“ temą, remsiuosi daugeliu knygų bei kitų šaltinių, vienaip ar kitaip susijusių su W. Goldingu ir jo kūryba. Literatūrinių terminų apibūdinimai bus paimti iš įvairių žodynų bei literatūrinių enciklopedijų.
II. Laiko problema
“Oxford Advanced Learner‘s Dictionary of Current English“ žodį „realybė“ apibūdina priešpastatydamas tai, kas yra, tam, ko nėra - išmonei, fantazijai ir pan. Grožinė literatūra pagal apibūdinimą tėra vaizduotės vaisius, lyginant, pavyzdžiui, su publicistika. „Realybę“ kūrinyje nuo išmonės atskiriame lygindami ją su kuria nors mums pažįstama tikrove. Jau skaitydami...
Šį darbą sudaro 2804 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!