Konspektai

Vytauto Mačernio konspektai

10   (1 atsiliepimai)
Vytauto Mačernio konspektai 1 puslapis
Vytauto Mačernio konspektai 2 puslapis
Vytauto Mačernio konspektai 3 puslapis
Vytauto Mačernio konspektai 4 puslapis
Vytauto Mačernio konspektai 5 puslapis
Vytauto Mačernio konspektai 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vytauto Mačernio (1921–1944) biografija. V. Mačernis vaikystę praleido Žemaitijoje. Būsimu poetu gimtojoje Šarnelėje labiausiai rūpinosi senolė, kuri, kaip ir gimtieji namai, tapo poeto įkvėpimo šaltiniu, svarbiais kūrybos motyvais. Pamaldumu, rimtumu, svajingumu išsiskiriantis jaunuolis dar mokykloje mąstė filosofiškai. Baigęs gimnaziją, 1939 m. Kaune Vytauto Didžiojo universitete V. Mačernis pasirinko anglų kalbos ir literatūros studijas, vėliau Vilniuje – filosofijos studijas. Tuo metu poezijoje vyravo neoromantinė lyrinė išpažintis, o V. Mačernį domino egzistencializmo idėjos. Poetas kūrė filosofinius eilėraščius, „Vizijas“. 1943 m. uždarius Vilniaus universitetą, poetas pasitraukė į gimtąją Šarnelę, kur kūrė „Metų“ sonetus, kitus eilėraščius, vėliau apsilankė Vilniuje, kur puikiai buvo įvertintos „Vizijos“. 1944 m. intelektualaus ir apsiskaičiusio kūrėjo namuose Šarnelėje glaudėsi ne vienas menininkas, buvo daug diskutuojama. Poetas mąstė apie emigraciją, kad galėtų laisvai kurti, studijuoti Vakarų Europoje, tačiau mirė nuo atsitiktinės artilerijos sviedinio skeveldros. Nuorašais plitusios poeto eilės buvo išspausdintos po jo mirties, be to, JAV 1951 m. V. Mačernio kūryba buvo išspausdinta išeivių poezijos antologijoje „Žemė“.
„Vizijos“. Tai vienintelis poeto visiškai baigtas kūrybos ciklas, kurį sudaro „Įžanga“, septyni eilėraščiai (regėjimai) ir „Pabaiga“. Nakties regėjimuose, paremtuose prisiminimais, lyrinis subjektas apmąsto buvimo žemėje prasmę: jį veikia gimtieji namai, kurie yra kontrastas miesto aplinkai, lyriniam subjektui be galo brangus senolės prisiminimas ir daroma įtaka, taip pat kalbama apie skirtingas kartas, bet tęsiamus darbus. Netradicinės formos daugiasluoksniame eilėraštyje aprašomos žmogui svarbios vertybės, susijusios su gimtaisiais namais, auklėjimu ir pastovumu, kurio reikėtų „katastrofų“ laikotarpiu.
Egzistencinių idėjų sonetuose analizė. Egzistencialistinė pasaulėjauta paremta teorija, kad pasaulis nepažinus, kad nieko nėra pastovaus, o žmogaus gyvenimo variklis – nuolatinė kova, nusivylimas ir kančia. V. Mačernis „Vizijose“ vaizduoja tradicinius namus, statišką vaizdą, konkrečius aspektus, tačiau nebaigtame „Metų“ sonetų cikle poetas aptaria egzistencinius aspektus: kančia dėl realybės ir svajonės, tradicijos ir kismo nesuderinamumo, pažinimo, kuris nesibaigia, ir humanistinių vertybių, kurios, ištikus tragedijai, virsta šipuliais. Sonetai paremti klasicizmo motyvu (metų laikų vaizdavimu) ir yra...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1478 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
6 psl., (1478 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 6 psl., (1478 ž.)
  • Word failas 21 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt