Referatai

Vokietijos teritorijos formavimasis

9.6   (2 atsiliepimai)
Vokietijos teritorijos formavimasis 1 puslapis
Vokietijos teritorijos formavimasis 2 puslapis
Vokietijos teritorijos formavimasis 3 puslapis
Vokietijos teritorijos formavimasis 4 puslapis
Vokietijos teritorijos formavimasis 5 puslapis
Vokietijos teritorijos formavimasis 6 puslapis
Vokietijos teritorijos formavimasis 7 puslapis
Vokietijos teritorijos formavimasis 8 puslapis
Vokietijos teritorijos formavimasis 9 puslapis
Vokietijos teritorijos formavimasis 10 puslapis
Vokietijos teritorijos formavimasis 11 puslapis
Vokietijos teritorijos formavimasis 12 puslapis
Vokietijos teritorijos formavimasis 13 puslapis
Vokietijos teritorijos formavimasis 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Viduramžiai - istorinė epocha tarp Antikos ir Renesanso. Sąvoką įvedė Renesanso filosofai ir mąstytojai, siekę atskirti savo gyvenamą laikotarpį nuo ankstesniojo, kurį menkai vertino, vadino tamsiaisiais laikais, kultūros, mokslo ir pažangos sąstingio laikotarpiu. Nors daugelis istorikų viduramžius vadina tamsiuoju laikotarpiu, būtent šiais amžiais pradėjo kurtis didžiosios Europos valstybės, kaip Prancūzija, Vokietija ir kitos.
Šio darbo tikslas ir bus parodyti kaip formavosi Vokietijos žemės, pradedant nuo Romos imperijos žlugimo, kai Europoje imperiją atkūrė Karolis Didysis iki šių dienų.
Darbe aprašoma Vokietijos žymiausi imperatoriai, karaliai, vadovai, dinastijos kurios turėjo didžiausia ar galbūt net lemiamą įtaka formuojantis Vokietijos teritorijai. Nenagrinėsime priežasčių dėl ko būtent taip kito šios valstybės teritorija. Chronologine tvarka išdėstysime kaitą valdant atitinkamoms dinastijoms ar valdovams. Pateiksime keletą žemėlapių, kurie geriau padės įsivaizduoti kaip susidarė dabartinė Vokietijos teritorija.
Žlugus Romos imperijai, Europoje imperiją atkūrė Karolis Didysis. Valdovai ėmė tituluotis kaizeriais.
XV a. pab. – XVI a pr. Šv. Romos imperija, šventoji vokiečių tautos Romos imperija. Tai buvo daugelio feodalinių valdų sąjunga. Iš maždaug 300 vokiečių valstybių didžiausia ir stipriausia buvo Austrijos imperija. Vokiečius į vieną valstybę sujungti pavyko Prūsijai. Nuo XVII a Prūsijos karalystės valdovai skyrė daug dėmesio sausumos kariuomenei, todėl greitai atsigaudavo. 1740 iš Austrijos atėmė Sileziją, tuo parodydama savo siekius. 1806m, Napoleono karų laikotarpiu formaliai panaikintas vokiečių reichas. Vienos kongresas jo nebeatkūrė.
Vokietijos sąjunga buvo sukurta norint užtikrinti sienų neliečiamumą ir vidaus tvarką vokiečių valstybėse. Tai konfederacinė sąjunga, kuriai priklausė 34 monarchijos ir 4 laisvi miestai. Vadovaujantis vaidmuo teko Austrijai.
1848 m prasidėjo revoliucija. Ėmė posėdžiauti demokratiškai išrinktas visos Vokietijos parlamentas. Buvo sudaryta laikinoji vyriausybė, tačiau ji neturėjo savo kariuomenės, o kunigaikštukai – turėjo. Iki 1849 revoliucija nuslopinta. Daugelyje valstybių išliko parlamentai.
Prūsija panaikino muitus savo valstybėje, bet išlaikė juos prekiaudama su užsieniu. Geležinkelis, telegrafo linijos padėjo įveikti sričių atskirumą. Pradėjo kurtis patriotinio vokiečių jaunimo būreliai, kuriuose fiziškai ruošė karinei tarnybai.
Bismarkas lemiamu veiksniu vienijant Vokietiją laikė...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2852 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (2852 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 14 psl., (2852 ž.)
  • Word failas 1 MB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt