Referatai

Vokietijos susivienijimas

10   (1 atsiliepimai)
Vokietijos susivienijimas 1 puslapis
Vokietijos susivienijimas 2 puslapis
Vokietijos susivienijimas 3 puslapis
Vokietijos susivienijimas 4 puslapis
Vokietijos susivienijimas 5 puslapis
Vokietijos susivienijimas 6 puslapis
Vokietijos susivienijimas 7 puslapis
Vokietijos susivienijimas 8 puslapis
Vokietijos susivienijimas 9 puslapis
Vokietijos susivienijimas 10 puslapis
Vokietijos susivienijimas 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

"Vokietijos" samprata yra daugiau nei tūkstančio metų senumo, tačiau Vokietija kaip moderni valstybė buvo suvienyta tik 1871 m., kai buvo įkurta Prūsijos karalystės dominuojama Vokietijos imperija.
Pirmasis vokiečių valstybinis darinys – didžiąją dalį savo gyvavimo žinomas kaip Šventoji Romos imperija. Šventoji Romos imperija atsirado iš Karolingų valstybės padalinimo 843 m. ir egzistavo įvairiomis formomis iki 1806 m.
Vokietiją suvienijusi Hohencolernų dinastija 1415 m. įgauna teises į Brandenburgo marką. 1530 m. bandyta Katalikų bažnyčios reformacija nepavyko ir Vokietijos didelė dalis valstybių perėjo į protestantizmą. Reformacijos metu Brandenburgas tampa protestantų tvirtove. Trisdešimtmečio karo pabaigoje Brandenburgas gauna Cleve kunigaikštystę žemutiniame Reine ir Rytų Prūsijos kunigaikštystę. Taip pat buvo prijungtos Halberštato, Mindeno ir Magdeburgo vyskupystės. Tarptautinę Hohencolernų reputaciją suformavo keletas sėkmingų valdovų. Fridrichas Vilhelmas Didysis (Elektorius) Prūsijoje įveda absoliutizmą, panaikina vietinius parlamentus, apjungia vietines armijas, suformuoja vieningą administraciją.
1871 m. sausio 18 d. Versalyje, po Prancūzijos pralaimėjimo Prancūzijos-Prūsijos kare buvo paskelbta Vokietijos imperija. didele dalimi tai buvo Oto fon Bismarko, svarbiausio Vokietijos XIX a. politinio veikėjo pastangų dėka.
Po susivienijimo Vokietijos vidaus politika pasikeitė. Valstybei reikėjo ne tik stiprinti valdžios aparatą, bet ir integruoti į vieningą naciją įvairių regionų gyventojus. Tam turėjo pasitarnauti vokiečių kultūra, kalba. Vokiečių kalba, 1874 m. paskelbta vienintele įstaigų, viešojo gyvenimo kalba, turėjo tapti istoriškai ir politiškai nevienalytės Vokietijos kultūrinio vieningumo pagrindas.
Mano darbo tema yra gana plačiai gvildenta, todėl įvesti naujų aspektų į tiriamą objektą yra gan sudėtinga. Todėl darbo eigoje stengsiuos paliesti tik tas problemas, kurios labiausiai implikuoja Vokietijos susivienijimą, jos integraciją į tarptautinę Europos sistemą, kultūros reformas („Kulturkampfas“) ir jų poveikos prūsiškajai Lietuvos daliai (Mažoji Lietuva).
1701 m. Brandenburgas-Prūsija tampa karalyste. 1713-1740 m. valdęs Fridrichas Vilhelmas I buvo garsus despotas, Prūsijos militarizmo pradininkas Fridrichas Vilhelmas I armiją padidino dvigubai - iki Austrijos ir Prancūzijos standartų, taip pat padaro ją profesionalesne (karininkams nebeleidžiama pirkti postų). Sukuriamas prūsiškasis biurokratizmas, karinis biudžetas sudarė 5 mln. talerių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2758 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas 3
 • 1. VOKIETIJOS ADMINISTRACINIAI VIENETAI IR JŲ REIKŠMĖ 4
 • 2. Vokietijos XIX a. istorinė sąmonė 5
 • 3. Europos tarptautinė sistema XIX a. antroje pusėje 6
 • 3.1 Vokietijos status quo paieškos 6
 • 4. TAUTINĖS MAŽUMOS IR KULTŪRA 7
 • 4.1 „Kultūrkampfo fenomenas“ Mažojoje Lietuvoje 7
 • 4.1.1 Lietuviškos edukacijos slopinimas 8
 • 4.1.2 Bažnyčios klausimas 8
 • 4.1.3 Tauta ir valstybė 9
 • Išvados 11
 • Literatūros sąrašas 12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2758 ž.)
Darbo duomenys
 • Visuotinės istorijos referatas
 • 11 psl., (2758 ž.)
 • Word failas 89 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt