Vladimiras Iljičius Uljanovas, šiandien geriau žinomas savo pseudonimu Leninas, buvo politinis vadas, turėjęs didžiausią įtaką komunizmo įsitvirtinimui Rusijoje. Uolus Karlo Markso mokinys Leninas pradėjo politiką, apie kurią Marksas tik užsiminė.
Leninas gimė 1870 m. Simbirske (dabar jo garbei pavadintame Uljanovsku), Rusijoje. Jo tėvas buvo teisininkas, tačiau vyresnysis brolis Aleksandras, jaunas radikalas, buvo nužudytas už dalyvavimą pasikėsinime į carą. Baigęs gimnaziją, V. Uljanovas įstojo į Kazanės universitetą ir studijavo teisę. Iki dvidešimt trejų metų Leninas tapo karštu marksistu. 1895 m. už revoliucinę veiklą jis buvo suimtas caro vyriausybės ir keturiolika mėnesių praleido kalėjime, po to buvo ištremtas į Sibirą. Gyvendamas Sibire trejus metus (kurie, atrodo, nebuvo jam itin nemalonūs) Leninas vedė bendramintę revoliucionierę bei parašė knygas “Rusų socialdemokratų tikslai” ir “Kapitalizmo raida Rusijoje”. Knygose pirmą kartą pasirašė pseudonimu Leninas, kuris kilo iš upės Lenos pavadinimo.
Jo temtis Sibire baigėsi 1900 m. vasarį, ir po kelių mėnesių Leninas iškeliavo į Vakarų Europą.
1902 m. jis parašė knygą “Ką daryti?”, kurioje išdėstė savo pagrindines ideologines nuostatas.
1903 m. užsienyje rusų marksistai pagaliau sukūrė Rusijos socialdemokratų darbininkų partiją (RSDDP), kuri labai greitai suskilo į dvi frakcijas. Didesniosios frakcijos, bolševikų (rus. “bolše” – “daugiau”), vadu tapo Leninas.
Pirmasis pasaulinis karas suteikė Leninui puikias sąlygas pasireikšti. Dėl karo Rusija patyrė labai daug karinių ir ekonominių nuostolių, labai padidėjo nepasitenkinimas visa carine sistema, kuris virto masiniu protestu.
1917 m. vasario mėnesį (pagal naują kalendorių – kovą) įvyko Vasario revoliucija, o kovo mėnesį buvo nuversta carinė valdžia. Kurį laiką atrodė, kad Rusijoje įsigalės demokratinis režimas.
Prasidėjus revoliuciniams įvykiams Leninas nedelsiant grįžo į Rusiją. Atvykęs iš Suomijos į Petrogradą, Leninas nedelsiant paskelbė Balandžio tezes, kuriose išdėstė bolševikų siekius. Šioje programoje – tezėse Leninas nurodė, kad darbininkų ir kareivių taryboms nieko nelaukiant reikia perimti valdžią į savo rankas. Valsitečiai turi sukilti prieš savo ponus, konfiskuoti jų turtą ir pasidalyti žemes, o darbininkai – sudaryti fabrikų valdymo komitetus....
Šį darbą sudaro 2301 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!