Referatai

Vladimiras Iljičius Leninas

10   (1 atsiliepimai)
Vladimiras Iljičius Leninas 1 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 2 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 3 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 4 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 5 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 6 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 7 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 8 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 9 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 10 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 11 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 12 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 13 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 14 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 15 puslapis
Vladimiras Iljičius Leninas 16 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vladimiras Iljičius Uljanovas, šiandien geriau žinomas savo pseudonimu Leninas, buvo politinis vadas, turėjęs didžiausią įtaką komunizmo įsitvirtinimui Rusijoje. Uolus Karlo Markso mokinys Leninas pradėjo politiką, apie kurią Marksas tik užsiminė.
Leninas gimė 1870 m. Simbirske (dabar jo garbei pavadintame Uljanovsku), Rusijoje. Jo tėvas buvo teisininkas, tačiau vyresnysis brolis Aleksandras, jaunas radikalas, buvo nužudytas už dalyvavimą pasikėsinime į carą. Baigęs gimnaziją, V. Uljanovas įstojo į Kazanės universitetą ir studijavo teisę. Iki dvidešimt trejų metų Leninas tapo karštu marksistu. 1895 m. už revoliucinę veiklą jis buvo suimtas caro vyriausybės ir keturiolika mėnesių praleido kalėjime, po to buvo ištremtas į Sibirą. Gyvendamas Sibire trejus metus (kurie, atrodo, nebuvo jam itin nemalonūs) Leninas vedė bendramintę revoliucionierę bei parašė knygas “Rusų socialdemokratų tikslai” ir “Kapitalizmo raida Rusijoje”. Knygose pirmą kartą pasirašė pseudonimu Leninas, kuris kilo iš upės Lenos pavadinimo.
Jo temtis Sibire baigėsi 1900 m. vasarį, ir po kelių mėnesių Leninas iškeliavo į Vakarų Europą.
1902 m. jis parašė knygą “Ką daryti?”, kurioje išdėstė savo pagrindines ideologines nuostatas.
1903 m. užsienyje rusų marksistai pagaliau sukūrė Rusijos socialdemokratų darbininkų partiją (RSDDP), kuri labai greitai suskilo į dvi frakcijas. Didesniosios frakcijos, bolševikų (rus. “bolše” – “daugiau”), vadu tapo Leninas.
Pirmasis pasaulinis karas suteikė Leninui puikias sąlygas pasireikšti. Dėl karo Rusija patyrė labai daug karinių ir ekonominių nuostolių, labai padidėjo nepasitenkinimas visa carine sistema, kuris virto masiniu protestu.
1917 m. vasario mėnesį (pagal naują kalendorių – kovą) įvyko Vasario revoliucija, o kovo mėnesį buvo nuversta carinė valdžia. Kurį laiką atrodė, kad Rusijoje įsigalės demokratinis režimas.
Prasidėjus revoliuciniams įvykiams Leninas nedelsiant grįžo į Rusiją. Atvykęs iš Suomijos į Petrogradą, Leninas nedelsiant paskelbė Balandžio tezes, kuriose išdėstė bolševikų siekius. Šioje programoje – tezėse Leninas nurodė, kad darbininkų ir kareivių taryboms nieko nelaukiant reikia perimti valdžią į savo rankas. Valsitečiai turi sukilti prieš savo ponus, konfiskuoti jų turtą ir pasidalyti žemes, o darbininkai – sudaryti fabrikų valdymo komitetus....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2301 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
16 psl., (2301 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 16 psl., (2301 ž.)
  • Word failas 976 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt