Referatai

Visuomenės vaidmuo sprendžiant nusikalstamumo problemas

10   (1 atsiliepimai)
Visuomenės vaidmuo sprendžiant nusikalstamumo problemas 1 puslapis
Visuomenės vaidmuo sprendžiant nusikalstamumo problemas 2 puslapis
Visuomenės vaidmuo sprendžiant nusikalstamumo problemas 3 puslapis
Visuomenės vaidmuo sprendžiant nusikalstamumo problemas 4 puslapis
Visuomenės vaidmuo sprendžiant nusikalstamumo problemas 5 puslapis
Visuomenės vaidmuo sprendžiant nusikalstamumo problemas 6 puslapis
Visuomenės vaidmuo sprendžiant nusikalstamumo problemas 7 puslapis
Visuomenės vaidmuo sprendžiant nusikalstamumo problemas 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lietuvos visuomenė per dešimtį metų išgyveno įvairių sukrėtimų, negandų, krizių. Žmonės prie šių reiškinių prisitaikė įvairiai – kas pralobo, kas nuskurdo, kas visai nepakeitė savo gyvenimo pobūdžio. Atsirado gausybė įstatymų, kurie gina venos ar kitos Lietuvos visuomenės grupės interesus. Tačiau vieni laikosi įstatymų, kiti juos pažeidinėja. Esant didesniam pažeidėjo skaičiui, didėja Lietuvoje nusikalstamumas.
Nusikalstamumas, kaip ir bet kuris kitas socialinis procesas, neegzistuoja pats savaime, nėra izoliuotas nuo visuomenės gyvenimo. Jis susijęs su daugybe kitų socialinių procesų ir yra nuolat veikiamas bei pats daro poveikį šiems procesams. Kitaip sakant nusikalstamumas priklauso nuo socialinių sąlygų. Šio sąlygotumo kilmės ir mechanizmo suvokimas yra bene svarbiausias kriminologijos uždavinys. Neišsiaiškinus, kokios nusikalstamumo šaknys, negalima rimtai galvoti apie efektyvią šio reiškinio kontrolę.
Aišku tik viena, kad visuomenės pagalba šiuo atveju būtina. Koks vis dėlto visuomenės vaidmuo sprendžiant nusikalstamumo problemą, tą ir pabandysiu savo darbe atskleisti remdamasis tiek savo, tiek įvairių autorių literatūra.
Dauguma kriminologijos literatūros šaltinių teigia, kad nusikalstamumo priežastimis turi didelę įtaką specifinės nusikaltėlio asmeninės savybės. Jeigu individas padaro nusikaltimą, tai paaiškinama arba jo asmeninėmis savybėmis arba visuomeninių vertybių susilpnėjimu arba mechanizmo, kuris užtikrina, kad bus paisoma šių vertybių, susilpnėjimu. Taigi visuomenės vertybės buvo laikomos svarbiu veiksniu, sulaikančiu individą nuo nusikaltimų. Tačiau egzistuojančios nusikalstamumo priežasčių teorijos, didžiausią dėmesį skiriančios asmenybei, nėra pagrindinės šiuolaikinės kriminologinės minties kryptis [1, p. ].
Nusikalstamumo sociologija nusikalstamumo elgesio šaltiniu laiko objektyvius visuomenės vystymosi prieštaravimus. Vienas iš tokių prieštaravimų yra nuolat egzistuojantis žmonių poreikių ir jų patenkinimo galimybių prieštaravimas. Atsižvelgiama į tai, kad poreikiai atsiranda neatsitiktinai, iš esmės juos lemia materialinių gėrybių gamyba. Pavyzdžiui, poreikis turėti videomagnetofoną arba automašiną atsirado tik tada, kai šie gaminiai tapo prekėmis mažmeninėje prekyboje; kai didžioji dalis miesto gyventojų gyveno bendruose butuose, poreikis gyventi atskirame bute nebuvo toks ryškus kaip dabar, nes dauguma gyventojų gyvena atskiruose butuose. Nuo socialinių sąlygų priklausančių konkretaus žmogaus poreikių patenkinimo galimybės yra ribotos. Iš vienos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1786 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1786 ž.)
Darbo duomenys
  • Baudžiamosios teisės referatas
  • 8 psl., (1786 ž.)
  • Word failas 53 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt