Vinco Mykolaičio-Putino psichologinis intelektualinis romanas Altorių šešėly - tai visa, kas vyksta kunigų ir bažnyčios gyvenime ir yra nematoma paprastiems žmonėms. Tai ir kunigų kasdienybė, ir elgesys bei vidinis jų pasaulis. Pagrindinis romano veikėjas Liudas Vasaris - jaunuolis, bręstantis ir augantis tarp šaltų, tamsių, įpareigojančių, geležine dienotvarke suvaržančių seminarijos sienų, einantis sudėtingą ir ilgą individualizacijos kelią, siekiant asmenybės laisvės, trokštant atskleisti kūrybines savo galias, patirti būties pilnatvę. Romane Altorių šešėly atspindi Liudo Vasario asmenybės tapsmas, kuris traktuojamas kaip nuolatinis procesas. Vykdoma savo poelgių ir išgyvenimų analizė, vidinė herojaus kova su savimi, filosofiniai svarstymai, disputai, skirtingų pasaulio sampratų susidūrimai.
Žinant Vinco Mykolaičio-Putino biografiją, daugelis gali patikėti, jog Romanas Altorių šešėly yra kone autobiografija – tarp autoriaus ir pagrindinio veikėjo Liudo Vasario yra išties nemažai dvasinio panašumo: panašių minčių, išgyvenimų, svyravimų, viena kita buitinė paralelė. Vis dėlto, romanas Altorių šešėly nėra autobiografija ir tiesiogiai su Putino gyvenimu nesiejamas.
Romanas Altorių šešėly suskirstytas Liudo Vasario gyvenimo etapų principu. Šios trys dalys, o ypač jų pavadinimai (Bandymų dienos, Eina gyvenimas, Išsivadavimas) atitinka Liudo Vasario išgyvenimus kiekvienu laikotarpiu. Romanas Altorių šešėly pasakotojas stengiasi būti objektyvus, bet juntama, kad jis simpatizuoja Liudui Vasariui, pritaria jam, palaiko, teisina jį.
• Prigimties sudėtingumo
• Talento
• Kūrėjo laisvės
• Tikėjimo ir pašaukimo
I dalis. Bandymų dienos
Pirmoji romano Altorių šešėly dalyje Liudas Vasaris matomas šaltoje, pilkoje, niūrioje, slogioje seminarijos aplinkoje – tai jo šešių metų klierikavimo pradžia. Tokia aplinka Liudą Vasarį paverčia inertišku, slegia, jis paklūsta tvarkai, nes toks jo charakteris – prisitaikyti. Šioje dalyje atskleidžiami Vasario įstojimo į seminariją motyvai: žemiškas tėvų sprendimas, jaunatviškas idealizmas ir Maironio pavyzdys, dvasinė krizė ir Dievo paieška.
Tikėjimo problema
Šioje romano Altorių šešėly dalyje didžiausias dėmesys skiriama vidinei Liudo vasario dramai, susijusiai su tikėjimo bei dvasinio ryšio su Dievu nebuvimu, kuris tęsiasi visame romane. Seminarijos dėka Vasaris tikisi išsklaidyti abejones ir įrodyti sau, jog Dievas yra. Nors Vasario tikėjimas turi būti...
Šį darbą sudaro 1281 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!