Referatai

Viktimizacijos reiškinys žmogaus socializacijos procese

10   (1 atsiliepimai)
Viktimizacijos reiškinys žmogaus socializacijos procese 1 puslapis
Viktimizacijos reiškinys žmogaus socializacijos procese 2 puslapis
Viktimizacijos reiškinys žmogaus socializacijos procese 3 puslapis
Viktimizacijos reiškinys žmogaus socializacijos procese 4 puslapis
Viktimizacijos reiškinys žmogaus socializacijos procese 5 puslapis
Viktimizacijos reiškinys žmogaus socializacijos procese 6 puslapis
Viktimizacijos reiškinys žmogaus socializacijos procese 7 puslapis
Viktimizacijos reiškinys žmogaus socializacijos procese 8 puslapis
Viktimizacijos reiškinys žmogaus socializacijos procese 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šiandien dažnas žmogus turi tam tikrą statusą, apibūdinantį jo užimamą padėtį visuomenėje, charakterizuojantį jį. Kaip žinia, žmonės gali būti įvairiausių charakterių tipų. Todėl natūralu, kad vieni bendravime yra lyderiai, kiti – tyleniai. Tačiau per didelis noras būti lyderiu gali pakenkti tiek to siekiančiam asmeniui, tiek jį supančiam. Kadangi socializacijos procesas ir jos rezultatas turi vidinį prieštaravimą, tuomet asmuo gali tapti auka.
Pradedant nagrinėti temą „Viktimizacijos reiškinys žmogaus socializacijos procese“, visų pirma reikėtu paaiškinti viktimizacijos bei socializacijos sąvokas.
Viktimizacija – tai procesas, kurio metu žmogaus ar grupės žmonių pasikeičia į tą ar kitą socializacijos aukų tipą1. Tapę aukomis, žmonės patiria fizinę, emocinę, dvasinę, materialinę ir kitokią socialinę (pvz., moralinę) žalą. Viktimizacija tyrinėja tos žalos mastą ir įtaką aukos ir skriaudėjo santykiams. Taip pat ji tyrinėja visuomenės reakciją į aukos padėtį, baudžiamojo ir socialinio teisingumo vyksmą ir aukų problemų sprendimo kokybę, aukų pastangas kompensuoti patirtą įvairią žalą. Žmogaus socializacija bet kurioje visuomenėje vyksta skirtingomis sąlygomis, kurioms būdingi įvairūs pavojai, darantys neigiamą įtaką žmogaus vystymuisi. Todėl atsiranda žmonių grupės, tapusios ar galinčios tapti nepalankių socializacijos aplinkybių aukomis.
Šiuo metu auka suprantama kaip subjektas, kuris patyrė žalą, neteisybę, sunkų išmėginimą. Taigi, kalbama apie nelaimingų atsitikimų, vėžio, potvynių, diskriminacijos, įvairios neteisybės ir teisės pažeidimų aukas. Nusikaltimų aukos yra subjektai (fiziniai ir juridiniai asmenys, taip pat kiti subjektai), patiriantys žalą dėl neteisėto veikimo arba neveikimo. Tiesioginės aukos patiria pirmiausia nusikalstamą elgesį ir jo pasekmes. Netiesioginės aukos (pvz., nusikaltimų aukų šeimų nariai) taip pat patiria emocinę ir dvasinę arba materialinę žalą. Įvairią žalą patiria skirtingos socialinės grupės, socialiniai gyventojų sluoksniai ar net visi gyventojai (pvz., karo metu), atskiros valstybės ar net ir visa žmonija (pvz., biosferos naikinimas, kosminės katastrofos).
Socializacija [lot. Socialis – visuomeninis], individo tapimas visuomeniniu žmogumi, asmenybe. Tai visuomeniškai vertingos asmenybės formavimas per kryptingą ugdymą ir aplinkos veiksnius. Šį sociologijos terminą perima pedagogai, ir jis žymi visą auklėjimo (siaurąja...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1375 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Įvadas..3
  • 2. Viktimizacijos priežastys..5
  • 3. Žmogus kaip auka.7
  • 4. Išvados8
  • 5. Literatūros sąrašas9

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (1375 ž.)
Darbo duomenys
  • Kriminologijos referatas
  • 10 psl., (1375 ž.)
  • Word failas 72 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt