Kadangi referato temą sudaro viešo rakto, skaitmeninio parašo ir algoritmo sąvokos, tad manau vertėtų nuo jų ir pradėti analizuoti referato temą.
Algoritmas - tai tam tikra veiksmų seka, kurią reikia atlikti norint pasiekti tam tikrą rezultatą.
Viešasis raktas (public key) - matematinis raktas (jis gali būti laisvai prieinamas), kuris naudojamas elektroninio parašo, sukurto suderintu asmeniniu raktu, patikrinimui. Priklausomai nuo algoritmo viešieji raktai naudojami duomenų, kuriuos galima bus iššifruoti tik privačiuoju raktu, užšifravimui.
Elektroninis parašas - duomenys, kurie įterpiami, prijungiami ar logiškai susiejami su kitais duomenimis pastarųjų autentiškumui patvirtinti ir (ar) pasirašančiam asmeniui identifikuoti.
Nuėjus į bet kokią įstaigą, kurioje būtų teikiamos tam tikros paslaugos, dažniausiai prašoma lankytojo jo asmens dokumento (pasas, asmens tapatybės kortelė, vairuotojo pažymėjimas). Asmens dokumente būna asmens kodas, nuotrauka ir parašas, tai pakankamai patikimas būdas realiai įsitikinti, kad asmuo yra tikrai tas, kuriuo prisistato. Naršydami internete nepagalvojame apie savo duomenų saugumą, manome, kad esame saugūs, bet taip pasirodo nėra. Kai rašome elektroninį laišką arba norime užsiregistruoti ir internetu gauti konfidencialius duomenis reikia elgtis ypač atsargiai. Vienas iš veikiančių identifikavimo būdų – įvesti asmeninį PIN numerį, naudojant elektroninį apsaugos raktą. Kitas jau pakankamai išpopuliarėjęs pasirašyti skaitmeniniu būdu ir taip patvirtinti savo tapatybę Taip verslo klientai ir draugai žinos, kad svarbią informaciją pateikiate būtent jūs, asmuo kurį jie pažysta ir pasitiki. Dauguma žmonių mano, kad skaitmeninis parašas visiškai įsigalios tik tuomet, kai popieriniai dokumentai bus visiškai pakeisti elektroniniais. Iš tikrųjų, skaitmeninis parašas daug patikimesnis už rankraštinį, nes jis vienareikšmiškai identifikuoja žmogaus tapatybę ir tuo pačiu garantuoja, kad dokumentai nesuklastoti. Dėl unikalių savybių skaitmeninį parašą ypač vertina bankininkai ir aktyviai naudoja jį perduodant ir saugant elektroninius bankinius duomenis. Taigi skaitmenis parašas turi tokią pat galią, kaip ir ranka rašytas, tik ranka rašytą parašą galima lengvai suklastoti, tuo tarpu skaitmeninį padirbti praktiškai neįmanoma.
Pasirašant dokumentus skaitmeniniu parašu, norime būti tikri, kad gavėjas būtų užtikrintas, jog duomenis,...
Šį darbą sudaro 3191 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!