Referatai

Viduramžių muzika

10   (1 atsiliepimai)
Viduramžių muzika 1 puslapis
Viduramžių muzika 2 puslapis
Viduramžių muzika 3 puslapis
Viduramžių muzika 4 puslapis
Viduramžių muzika 5 puslapis
Viduramžių muzika 6 puslapis
Viduramžių muzika 7 puslapis
Viduramžių muzika 8 puslapis
Viduramžių muzika 9 puslapis
Viduramžių muzika 10 puslapis
Viduramžių muzika 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vakarų bažnytinės muzikos atsiradimas simboliškai siejamas su šventuoju Ambraziejumi (apie 340-397). Jo beribį autoritetą rodo jau tai, kad 374 m. buvo išrinktas svarbiausio Vakarų Romos valsty­bės miesto - Milano vyskupu, pats dar nebūdamas pakrikštytas. Mi­lane išliko tikriausiai seniausias Vakarų bažnytinio giedojimo dialek­tas, vadinamas ambraziejiškuoju giedojimu, nors tiksliai nežinoma, kiek su tuo tiesiogiai susijęs pats Ambraziejus. Jis tikrai yra sukūręs nemažai himnų tekstų, giedamų iki šių laikų.
Vienas pirmųjų krikščionių filosofų, išsamiai tyrinėjusių ir muzi­ką, buvo šventasis Augustinas (354-430). Šis helenizmo filosofas pri­ėmė krikščionybę jau būdamas brandus mąstytojas, tad jo mokymas susiejo graikų-romėnų kultūrą su krikščioniškąja Europa.; Atsiverti­mo metais (387-389) jis parašė šešių tomų veikalą „De musica", iš kurio išaugo viduramžių muzikos teorija/ Sekdamas Pitagoro ir Pla­tono pavyzdžiu, jis rašė apie matematinę muzikos tvarką ir lygino muziką su „bekūniu skaičiumi". Jau būdamas krikščionis, šv. Augus­tinas labiau mąstė apie dievišką muzikos prigimtį ir jos reikšmę, apie giedojimo funkciją pamaldose ir krikščioniškajame auklėjime.
(Roma, kurios pirmasis vyskupas buvo apaštalas Petras, virto Va­karų bažnyčios simboliniu centru. Nors imperijos sostinėje krikščio­nių veiklai pirmaisiais amžiais buvo labiausiai trukdoma, vis dėlto jų čia susirinkdavo daugiausia. Po krikščionybės legalizavimo 313 m. vis platesnį pripažinimą įgavo Romos vyskupų (popiežių), kaip bažnyčios vadovų, autoritetas. Reali Romos reikšmė Vakarų Europoje ypač išaugo pradedant popiežium Grigalium I, arba Grigalium Didžiuoju (540-604, popiežium išrinktas 590). Jis vadovavo Vakarų bažnyčios suvienijimo politikai ir ėmė naudoti naują liturgiją, pamažu prigijusią visoje Vakarų Europoje. Pasak legendos, Grigalius I atnaujino bažny­tinį giedojimą, todėl viduramžių paveiksluose jis vaizduojamas užra­šinėjantis giesmes, kurias jam į ausį šnabžda baltas balandis - Šven­tosios Dvasios simbolis.
Vakarų Europos kultūros radimasis glaudžiai susijęs ir su tenykšte vienuolynų tvarka, kuriai pagrindą VI a. pagal rytietiškus pavyzdžius padėjo šventasis Benediktas Nursijietis (apie 480-apie 543). Jis suda­rė vienuolynų taisykles, kuriomis sekė visi vėlesni Vakarų bažnyčios ordinai, ir 529 m. įkūrė benediktinų ordiną - vieną svarbiausių vidu­ramžių institucijų Vakarų Europos kultūrinėje...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4043 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (4043 ž.)
Darbo duomenys
  • Muzikos referatas
  • 11 psl., (4043 ž.)
  • Word failas 130 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt