Viduramžiais-jie prasidėjo V amžiuje žlugus Romos imperijai-per tūkstantį metų suklestėjo du skirtingi dainų tipai-bažnytinės giesmės ir pasaulietinės dainos.Religinių giesmių,vadinamojo choralo,repertuarasbuvo kuriamas bažnytinėms apeigoms ir tapo pagrindiniu Romos bažnyčios bendruomeninės liturgijos,arba pamaldų ,elementu.Iš esmės tai buvo muzikinėmalda:melodija ir ritmas sustiprindavo pamaldžius žodžius.Nereliginės dainos,tuo metu vadintos pasaulietine monodija,buvo skiriamos linksmintis.Šios dainos šlovino didvyrius,meilės malonumus,reiškė protestą,sielvartą.Ir religinės giesmės,pasaulietinės dainos iš pradžių buvo vienbalsės,nors pastarąsias paprastai lydėdavo instrumentinis akompanimentas.Abiejų tipų dainų repertuaras susiformavo iš žodinės tradicijos.Senųjų danių ar naujų poetų-kompozitorių sukurtų giesmių ir dainų tekstai bei melodijos iš pradžių buvo teisiog įsimenami ir dainuojami laikantis tam tikrų formulių.Taip iš lūpų į lųpas kūriniai buvo perduodami daugelį amžių ,kol tolyždio tobulėjant notacijai pagaliau buvo tiksliai ar ne taip tiksliai užrašyti,kad išliktų ateities kartom.
1.Viduriniai amžiai.
Istorijos skirstymas į vienus ar kitus laikotarpius, jų ribų nustatymas priklauso nuo istorikų susitarimo. Sąvokos – senovė, viduriniai amžiai, naujieji laikai – atsirado Renesanso laikotarpiu. Renesanso mąstytojai norėjo atskirti savo gyvenamą laikotarpį nuo ankstesniojo, kurį menkai vertino, laikydami ji smukimo ir tamsybės amžiais. Antiką jie šlovino. Laikotarpį tarp senovės ir naujųjų laikų jie pavadino viduriniais amžiais. Toks periodų skirstymas tinka Europai, o Azijos bei Afrikos šalims ji sunkiai pritaikoma.
Europos vaidmuo žmonijos istorijoje ypatingai reikšmingas. Jos pranašumas prieš kitus žemynus buvo pastebimas jau nuo XII a., bet nepaprastai išryškėjo po didžiųjų geografijos atradimų XV a. pab. – XVI a. per.
Mus, europiečius, sieja krikščioniškos tradicijos. Viduriniais amžiais Europa tapo krikščionišku žemynu. Krikščionybė tuo metu išsiskyrė į dvi šakas: Vakarų (katalikų) ir Rytų (pravoslavų).Tų laikų visuomenė buvo persmelkta tikėjimo Dievu. Viduramžių žmonės mažai rūpinosi materialine gerove ir turtėjimu. Gyvenimas žemėje jiems buvo pasiruošimas amžinajam gyvenimui po mirties. Vardan išganymo turtingieji aukodavo vargšams, statė bažnyčias ir vienuolynus. Bažnyčia viduramžiais turėjo labai didelį vaidmenį. Romos popiežius buvo aukščiausias autoritetas katalikams. Jis karūnuodavo imperatorius bei karalius, spręsdavo valstybės ginčus. Galima sakyti, jog Katalikų bažnyčia buvo vienijanti Europą organizacija....
Šį darbą sudaro 3495 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!