Kiek daug mylinčių žmonių: pilnų meilės širdžių, švytinčių iš džiaugsmo akių, šiltai susikibusių rankų... Yra tokių, kurie gyvena ne dėl savęs, o dėl tų, kuriuos myli. Gerai jei to grožio nesujaukia nelaimė, dar stipresnis jausmas-skausmas, liūdesys, kuris užvaldo, kai pajunti, kad mylimo žmogaus po truputi netenki. Netikėta liga vis dažniau keičia laimingų žmonių gyvenimus.
Vėžys-sudėtinga ir klastinga liga. Daugeliui pasaulio žmonių kalbant apie šią ligą, krenta iš akių ašaros. Kasmet pasaulyje nuo vėžio miršta apie šešis milijonus gyventojų, Lietuvoje - apie aštuonis tūkstančius.
Vėžys nesirenka ypatingų žmonių. Juo gali susirgti tiek moterys, tiek vyrai, tiek vaikai.Moterys dažniausiai serga krūties, odos vėžiu.Vidutiniškai kiekvieną dieną nuo šios ligos miršta viena moteris. Vyrus dažniausiai serga plaučių, priešinės laikos ir skrandžio vėžiu. 2003 m. duomenimis, Lietuvoje labai sparčiai daugėja prostatos vėžio, kuris jau aplenkė ilgus metus pirmaujantį plaučių vėžį.
Praeityje buvo daug hipotezių ir teorijų, aiškinančių vėžio priežastis ir prigimtį. Aptarsime plačiau pripažintas ir ilgiau egzistavusias kancerogenezės teorijas. Kai kurios jų (virusogenetinė, protoviruso ir onkogenų teorijos) mūsų aptartos anksčiau kitu aspektu (MG, 1982, Nr.7). Visos vėžinio proceso formavimąsi aiškinančios teorijos ir hipotezės atspindėjo to meto, kai buvo paskelbtos, biologijos ir medicinos mokslų pažangą.
Dirginimo teorija. Beveik prieš 150 metų R.Virchovas (R.Virchov), remdamasis gausiais statistiniais duomenimis, pasiūlė hipotezę apie pakartotinių mechaninių ir cheminių pakenkimų įtaką navikinėms ligoms atsirasti. Dirginimo teoriją paremia vėžio atsiradimas tose organų vietose, kurios labiausiai traumuojamos pereinant ar užsistovint maistui (skrandžio prievartis, akloji ir tiesioji žarnos) ir gimdymų metu (gimdos kaklelis). R.Virchovas suformavo supratimą apie pakartotinių mechanizmų ir cheminių pakenkimų reikšmę vėžiui atsirasti. Be to, jis rėmėsi jau XVIII a. išaiškintu kaminkrėčių odos vėžiu, taip pat senuose randuose ar opose atsirandančiais navikais. Tačiau teorija liko ribota, nes nepagrindė normalių ląstelių virsmo vėžinėmis mechanizmo.
Vaisiaus gemalinių pradų teorija. Prieš 120 metų Dž.Konheimas (J.Cohnheim) pasiūlė vaisiaus gemalinių pradų teoriją. Tai buvo didelis įnašas aiškinant navikų, kurių sudėtyje yra embrioninių...
Šį darbą sudaro 3383 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!