Mano tema „Vėlyvoji Romos imperija“ susideda iš šių dalių: Diokletianas ir imperijos reorganizacija. Dominato politinės sistemos bruožai. Konstantino Didžiojo valdymas. Teodosijaus valdymas. Krikščionybės įsitvirtinimas. Imperijos visuomenė. Ūkio raida. Kultūra.
Šiame savo darbe bandysiu kiekvieną temos dalį aptarti kuo detaliau ir tiksliau. Bandysiu ieškoti priežaščių, dėl kurių tokia galinga ir didinga imperija sulaukė tokio prasto laikotarpio, kada nuosmūkis jaučiamas visuose tuometiniame Romos imprijos gyvenimo srutyse.
Šiame įvade trumpai norėčiau apibūdinti šio laikotarpio visuomenę ir valstybės padėtį, ir kas privedė prie valstybės žlugimo.
Kadangi Roma nustojo grobti svetimas teritorijas, tai neteko didžiulių pajamų. Taip pat sumažėjo karo belaisvių – vergų, dirbusių žemę.
Didžiulei imperijai valdyti ir jai apginti reikėjo daug valdininkų ir kariuomenės. O visų jų išlaikymas labai brangiai kainavo. Visas išlaidas padengti turėjo paprasti romėnai, dažniausii žemdirbiai. Nuolat didėjantys mokesčiai vis labiau juos slėgė. Žemdirbių padėtį dar labiau apsunkino kilusi epidemija, kuri nusinešė daugiau kaip trečdalį gyventojų gyvybių. Nors liko mažiau žmonių, bet valstybės išlaidos nesumažėjo.
O žemės ūkį žlugdė nenašus vergų darbas.
III a. pašlijo drausmė kariuomenėje. Legionų kariai pradėjo kovoti tarpusavyje dėl imperatoriaus sosto. Legionieriai karūnuodavo tą, kuris dosniai sumokėdavo. Tokie imperatoriai buvo vadinami kareivių imperatoriais.
Taip pat prasidėjo barbarų puldinėjimai.
Visos šios ir dar kitos priežastys privedė Romos imperiją prie žlugimo.
Taigi tolesniame savo darbo dėstyme aš pabamdysiu kuo tikslau, išsamiau pažvelgti į šias priežastis ir į tuometinę Romos imperijos visuomenę.
Diokletianas ir imperijos reorganizavimas
Diokletiano karjera yra tipiška III ir IV a. imperatoriams. Jis gimė Dalmatijoje ir buvo atleistinio vergo sūnus. Įstojęs į armiją, Diokletianas pasiekė aukščiausias pareigas, vadovavo imperatoriaus Numeriano ginkluotai sargybai. Po Numeriano mirtieskareiviai paskelbė Diokletianą imperatoriumi. Diokletianas pasirodė ne tik patyręs kareivis, bet kaip ir patyręs administratorius. Jam pavyko valdžią išlaikyti dvidešimt metų (284 – 305m.).
Dominato politinės sistemos bruožai
Nuo Diokletiano laikų prasideda nauja Romos istorijos epocha-vėlyvosios Imperijos epocha. To meto politiniam gyvenimui yra būdinga neapibrėžta imperatoriaus valdžia.
Diokletiano ir jo įpėdinių laikais užsibaigė procesas, pavertęs Romos...
Šį darbą sudaro 2732 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!