Tačiau, tarptautinėms pinigų rinkoms būdingas netikrumas dėl būsimųjų valiutų kursų. Net ir tuo atveju, kai šalys įsipareigoja palaikyti tvirtus ar susietus valiutų kursus, tie kursai gali būti pakeisti. Pati svarbiausia ir sudėtingiausia valiutų prekybos grandis – sugebėjimas analizuoti rinkos pokyčių tendencijas ir, atitinkamai, prognozuoti, kokie veiksniai ir kaip įtakoja valiutų kursą. Prognozavimas aprėpia valiutų kursų dinamikos praeityje apskaitą, ekonominių žinių panaudojimą, suteikiant galimybę plačiai mąstyti ir laiku pastebėti bei įvertinti kokybinius pokyčius.
Valiutų kursų svyravimams įtakos turi daugelis veiksnių – tai ir globaliniai ekonominiai procesai, vykstantys nacionalinės gamybos ir cirkuliacijos sferoje, ir darbo našumo kitimai, infliacija, nacionalinis mokėjimo balansas, taip pat užsienio ekonominių ryšių struktūra, konkreti mokėjimo balanso padėtis su šalimis, kurios turi pagrindines valiutas, taip pat valiutų kursus veikia antriniai veiksniai – tarptautinė sfera: spekuliacija valiutos rinkose, valiutos kursų svyravimai, susiję su šalių ir centrinių emisijos bankų ekonominės politikos nekoordinavimu.
Istorijos eigoje matyti, jog valiutų kursai priklausė nuo vyravusios valiutų sistemos, kurioje pagal atitinkamą paritetą buvo skaičiuojami kursai, nustatinėjamos kainos ir konkurencingumas.
Darbo tikslas: išanalizuoti veiksnius įtakojančius valiutos kursų svyravimus.
Darbo objektas: veiksniai įtakojantys valiutos kurso svyravimus.
1. Išsiaiškinti kokie yra valiutų kursai bei jų nustatymo būdai.
2. Apžvelgti valiutos kurso pasikeitimo rizikos galimybes.
3. Išsiaiškinti pagrindinius veiksnius įtakojančius valiutos kurso pasikeitimus
4. Apžvelgi valiutos kurso pasikeitimų stabilizavimo galimybes.
Darbo metodika: Literatūros sisteminimas bei svarbiausių grandžių išskyrimas.
1. VALIUTŲ KURSAI BEI JŲ NUSTATYMO BŪDAI. VALIUTOS KURSO PASIKEITIMO RIZIKA
1.1. Valiutų kursai.
Daugelyje pasaulio šalių kaip atsiskaitymo ir mokėjimo priemonė yra naudojami tik tos šalies pinigai. Todėl norint sudaryti prekybinius sandorius su užsienio partneriais reikia turėti galimybę įsigyti atitinkamos šalies pinigų, t.y. jos valiutos.
Valiuta vadinami tie patys nacionaliniai pinigai, naudojami tarptautiniams atsiskaitymams1 Pasak J.Šato (2006), valiuta dažniausiai vadinamas bet kokio tipo (auksinis, sidabrinis, metalinis arba popierinis) užsienio šalies piniginis vienetas. Valiuta vadinami ir nacionaliniai piniginiai ženklai, kai numatoma juos panaudoti atliekant tarptautinius atsiskaitymus.2
Ypač svarbus valiutos vaidmuo atliekant tarptautinius atsiskaitymus. Tarptautinių sandorių ypatybė...
Šį darbą sudaro 6835 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!