Prieš pradėdami gilintis į veiksmų galimybes su tinklapiais, reikia susipažinti, kada atsirado internetas ir koks yra jo veikimo principas.
1945 metais Vanevaras Bušas paskelbė straipsnį „Kaip mes galėtume galvoti...“ („As we may think...“), kuriame pasiūlė informacijos kaupimo ir saugojimo prietaiso Memex modelį. Jame informacija turėjo būti saugoma segmentais (chunks) kartu su nuorodomis i kitus, giminingus segmentus. Kitas bandymas sukurti interneto užuomazgą įvyko 1965 metais, kai Tedas Nelsonas pasiūlė „hiperteksto“ terminą ir pirmąją jį realizuojančią kompiuterinę programą Xanadu. Tačiau šie projektai nebuvo realizuoti.
Rimta interneto atsiradimui priežastis atsirado 1990 metais, kai Tim Berners-Lee ir Robert Cailiau Europos branduolinės fizikos tyrimų laboratorijos Šveicarijoje darbuotojai pasiūlė hiperteksto koncepciją ir terminą World Wide Web (pasaulinis voratinklis, sutrumpintai WWW, The Web arba W3). Dabar su humoru kalbama. Kad tai buvo branduolio fizikos tyrimų pašalinis efektas.
Hipertekstinė informacija internete buvo pavadinta „pasauliniu voratinkliu“. Pirma grafinės hipertekstinės informacijos programa (kitaip browser – naršyklė) Mosaic, kurią 1993 metais sukūrė Marc Andreesen ir Eric Bina iš Ilnojaus universiteto, tapo didžiausiu interneto vystymosi stimulu. Nuo tada internete pradėjo dominuoti WWW technologija. Vienas iš programos autorių, Marc Andreesen, kartu su Jim Clark po metų įkūrė didžiulę interneto programinės įrangos kūrėjų korporacija Netscape Communications. Šios firmos naršyklėms Netscape Navigator ir Communicator naudojasi apie 40% vartotojų visame pasaulyje.
Hipertekstą galėtų paaiškinti toks pavyzdys: knyga suplėšoma į atskirus straipsnelius, jie išbarstomi ir saugomi įvairiose pasaulio vietose, tačiau prie svarbesnių frazių ar žodžių pririšami siūleliai, kuriais galima nueiti iki autoriaus nuomone susijusių aiškinimų. Tokiu būdu saugomi ne tik tekstai, bet ir iliustracijos, vaizdo medžiaga, garsai.
Voratinklio veikimas remiasi kliento-serverio principu. WWW klientas yra peržiūros programa-naršyklė, serveris – programa, kuri identifikuoja užklausos elementus bei siunčia atsakymą, o taip pat apsaugo informaciją nuo nesankcionuoto panaudojimo (1 pav).
Naršyklė gali veikti jūsų asmeniniame kompiuteryje arba serveryje . Tai priklauso nuo operacinės sistemos. URL, vėliau pertvarkyta į serveriui suprantama užklausą, keliauja nuo WWW kliento iki...
Šį darbą sudaro 2079 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!