Vandens reikšmė žmonių gyvenime. Vanduo naudojamas: higienos reikmėms; maisto gamybai; rekreacijai.
Hidrostatikos pagrindai. Hidrostatika vadinama hidraulikos mokslo šaka, nagrinėjanti skysčių pusiausvyros dėsnius. Hidrostatinis slėgis yra vektorinis dydis, todėl jis apibūdinamas kryptimi ir dydžiu. Hidrostatiniam slėgiui būdingos dvi pagrindinės savybės. Pirmoji savybė — hidrostatinis slėgis yra statmenas slegiamam paviršiui ir į jį nukreiptas. Antroji savybė — hidrostatinis slėgis taške yra visomis kryptimis vienodos.
Vandens tekėjimo pagrindiniai dėsningumai. Skystis teka veikiamas slėgio jėgų arba žemės traukos jėgos nuolydžio kryptim. Tekėjimas skirstomas : slėginius ir savitakinius. Skysčių kiekis pratekėjęs per laiko vienetą, pro skerspjūvį vadinamas debitu. Q = V ∙ t Skysčio tekėjimas būna: *besūkuris (potencinis); *sūkurinis; *nenusistovėjęs; *nusistovėjęs. Nusistovėjęs tekėjimas skirstomas: *tolyginį; *netolyginį tekėjimą. Tolyginis – toks skysčio tekėjimas, kai skerspjūvio vidutinis greitis išilgai tėkmės būna pastovus ir greičių epiūra nekeičia savo formos. Tolyginis tekėjimas visuomet yra nusistovėjęs ir lygiagrečiurkšlis (tėkmės linijos yra tarpusavy lygiagrečios tiesės, o tėkmės skerspjūvis – plokščias). Netolyginis – toks tekėjimas, kai skerspjūviu vidutinis greitis išilgai tėkmės kinta, arba kai jis yra pastovus, bet keičiasi greičių epiūra. Kai tekėjimas netolygus, tėkmės skerspjūvis yra kreivalinijinis, o tėkmės linijos yra kreivės. Netolyginis tekėjimas skirstomas: *lėtai kintantį; *staigiai kintantį tekėjimą. Praktikai svarbu: *beslėgis; *slėginis tekėjimas. Beslėgis – toks tekėjimas, kai skystis teka turėdamas laisvąjį paviršių, t. y. kai jo paviršius liečiasi su dujine aplinka (paprastai su atmosferos oru). Slėginis tekėjimas būdingas tuo, kad skystis teka neturėdamas laisvojo paviršiaus (pavyzdžiui, vandens tekėjimas vandentiekio vamzdyje). Skysčio tėkme šiuo atveju iš visų pusių riboja kietos sienelės.
Hidrauliniai nuostoliai. Hidraulinius nuostolius Bernulio lygtyje įvertina jos paskutinysis narys hw. Pagal atsiradimo priežastis hidrauliniai nuostoliai skirstomi į kelio nuostolius hl, ir vietinius nuostolius hv. hw=hL+hv ; Kelio nuostoliai hl, atsiranda dėl skysčio dalelių tarpusavio (vidinės) trinties, taip pat dėl skysčio trinties į kietus paviršius (indo sieneles). Tolydinėse tėkmėse, kuriose vidutinis greitis išilgai tėkmės nekinta, kelio nuostoliai proporcingi nueitam keliui. Be...
Šį darbą sudaro 7853 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!