Šperos

Vandentieka

9.2   (3 atsiliepimai)
Vandentieka 1 puslapis
Vandentieka 2 puslapis
Vandentieka 3 puslapis
Vandentieka 4 puslapis
Vandentieka 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vandens reikšmė žmonių gyvenime. Vanduo naudojamas: higienos reikmėms; maisto gamybai; rekreacijai.
Hidrostatikos pagrindai. Hidrostatika vadinama hidraulikos mokslo šaka, nagrinėjan­ti skysčių pusiausvyros dėsnius. Hidrostatinis slėgis yra vektorinis dydis, todėl jis apibūdinamas kryptimi ir dydžiu. Hidrostatiniam slėgiui būdingos dvi pagrindinės savybės. Pirmoji savybė — hidrostatinis slėgis yra statmenas slegiamam pa­viršiui ir į jį nukreiptas. Antroji savybė — hidrostatinis slėgis taške yra visomis kryptimis vienodos.
Vandens tekėjimo pagrindiniai dėsningumai. Skystis teka veikiamas slėgio jėgų arba žemės traukos jėgos nuolydžio kryptim. Tekėjimas skirstomas : slėginius ir savitakinius. Skysčių kiekis pratekėjęs per laiko vienetą, pro skerspjūvį vadinamas debitu. Q = V ∙ t Skysčio tekėjimas būna: *besūkuris (potencinis); *sūkurinis; *nenusistovėjęs; *nusistovėjęs. Nusi­stovėjęs tekėjimas skirstomas: *tolyginį; *netolyginį te­kėjimą. Tolyginis – toks skysčio tekėjimas, kai skerspjūvio vidutinis greitis išilgai tėkmės būna pastovus ir greičių epiūra nekeičia savo formos. Tolyginis tekėjimas visuomet yra nu­sistovėjęs ir lygiagrečiurkšlis (tėkmės linijos yra tarpusavy lygia­grečios tiesės, o tėkmės skerspjūvis – plokščias). Netolyginis – toks tekėjimas, kai skerspjūviu vidu­tinis greitis išilgai tėkmės kinta, arba kai jis yra pastovus, bet keičiasi greičių epiūra. Kai tekėjimas netolygus, tėkmės skerspjūvis yra kreivalinijinis, o tėkmės linijos yra kreivės. Netolyginis tekėjimas skirstomas: *lėtai kintantį; *staigiai kintantį tekėjimą. Praktikai svarbu: *beslėgis; *slėginis tekėjimas. Beslėgis – toks tekėjimas, kai skystis teka turėdamas laisvąjį paviršių, t. y. kai jo paviršius liečiasi su dujine aplinka (paprastai su atmosferos oru). Slėginis tekėjimas būdingas tuo, kad skystis teka neturėdamas laisvojo paviršiaus (pavyzdžiui, vandens tekėjimas vandentiekio vamzdyje). Skysčio tėkme šiuo atveju iš visų pusių ri­boja kietos sienelės.
Hidrauliniai nuostoliai. Hidraulinius nuostolius Bernulio lygtyje įvertina jos paskutinysis narys hw. Pagal atsiradimo priežastis hidrauliniai nuostoliai skirstomi į kelio nuostolius hl, ir vietinius nuostolius hv. hw=hL+hv ; Kelio nuostoliai hl, atsiranda dėl skysčio dalelių tarpusa­vio (vidinės) trinties, taip pat dėl skysčio trinties į kietus paviršius (indo sieneles). Tolydinėse tėkmėse, kuriose vidutinis greitis išilgai tėkmės nekinta, kelio nuostoliai proporcingi nueitam keliui. Be...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 7853 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (7853 ž.)
Darbo duomenys
  • Geodezijos špera
  • 5 psl., (7853 ž.)
  • Word failas 186 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt