Referatai

Valstybės valdžios sistema

9.0   (2 atsiliepimai)
Valstybės valdžios sistema 1 puslapis
Valstybės valdžios sistema 2 puslapis
Valstybės valdžios sistema 3 puslapis
Valstybės valdžios sistema 4 puslapis
Valstybės valdžios sistema 5 puslapis
Valstybės valdžios sistema 6 puslapis
Valstybės valdžios sistema 7 puslapis
Valstybės valdžios sistema 8 puslapis
Valstybės valdžios sistema 9 puslapis
Valstybės valdžios sistema 10 puslapis
Valstybės valdžios sistema 11 puslapis
Valstybės valdžios sistema 12 puslapis
Valstybės valdžios sistema 13 puslapis
Valstybės valdžios sistema 14 puslapis
Valstybės valdžios sistema 15 puslapis
Valstybės valdžios sistema 16 puslapis
Valstybės valdžios sistema 17 puslapis
Valstybės valdžios sistema 18 puslapis
Valstybės valdžios sistema 19 puslapis
Valstybės valdžios sistema 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Valstybinė valdžia – tai valstybės funkcijų įgyvendinimo per valdingus įgaliojimus turinčias institucijas svarbiausias būdas. Vastybinę valdžią realizuoja įstatymų leidžiamieji, vykdomieji ir teismo organai. Pagrindinis teisinės valstybės organizacijos principas yra valdžių paskirstymas.
Šiame darbe bus kalbama apie Lietuvos Respublikos Valstybinę valdžią, tačiau pirmiausia reikėtų išsiaiškinti keletą sąvokų, susijusių su šia tema.
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 5 straipsnyje sakoma, kad valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas. Valdžios galias riboja Konstitucija. Toks demokratiškas valdžių pasiskirstymo principas nustato kiekvienos institucijos valdinių įgaliojimų ribas, kad tuo būtų užtikrinta laisva pilietinės visuomenės raida, užkirstas kelias galimiems piktnaudžiavimams valdžia bei galimybei sukoncentruoti valdžią vieno asmens ar institucijos rankose.
Seimas – atstovauja tautos suverenitetą ir tik jis vienas gali išreikšti tautos valią įstatymų forma.
Prezidentas – demokratinių valstybių atstovas, aukščiausiasis pareigūnas valstybės institucijų, vykdančių aukščiausiąjį atstovavimą šalies viduje ir tarptautiniuose santykiuose.
Vyriausybė – tai valstybės aikščiausioji kolegiali vykdomosios valdžios institucija. Apie tai plačiau bus rašoma šiame darbe.
Darbo objektas – valstybės valdžios organai: Lietuvos Respublikos Prezidentas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Lietuvos Respublikos Seimas.
Darbo tikslas – išsiaiškinti Lietuvos Respublikos Seimo, Prezidento ir Vyriausybės, kaip valdžios, sistemą bei jų vykdomų funkcijų reikšmingumą.
-4-
VALSTYBĖS VALDŽIOS SISTEMA
Kiekviena valstybė savo funkcijas įgyvendina per valstybės valdžios institucijų sistemą. Valstybės valdžia - tai valstybės funkcijų įgyvendinimo per valdingus įgaliojimus turinčias institucijas svarbiausias būdas. Valstybės valdžios institucijos gana įvairios, nes jos atlieka skirtingas funkcijas. Jas galima klasifikuoti įvairiais pagrindais: pagal valstybės veiklos pobūdį - į politines, socialines, ekonomines, ūkines; pagal formavimo tvarką- į renkamąsias, skiriamąsias ir t. t.
Demokratinėse šalyse valstybės valdžios institucijų organizavimo pagrindinis principas yra valdžių padalijimo į įstatymų leidžiamąją, vykdomąją ir teisminę, kurios yra visiškai savarankiškos ir nepriklausomos, teorija. Toks valdžių padalijimo principas grindžiamas tuo, kad valstybėje būtina atlikti tris funkcijas: įstatymų priėmimą, jų vykdymą ir teisingumo įgyvendinimą, t. y. žmogaus teisių ir laisvių apsaugą, teisės pažeidėjų nubaudimą, problemų, konfliktų, susijusių su įstatymų taikymu, sprendimą. Kiekvienai valstybės valdžios institucijai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 6602 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas 3
  • 1. Valstybės valdžios sistema 4
  • 2. Seimas 5
  • 3. Respublikos Prezidentas 11
  • 4. Vyriausybė 15
  • Išvados 19
  • Literatūra 20

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
20 psl., (6602 ž.)
Darbo duomenys
  • Administracinės teisės referatas
  • 20 psl., (6602 ž.)
  • Word failas 159 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt