Naujos informacijos technologijos sparčiai ir pakankamai agresyviai braunasi į žmonių gyvenimą ne tik darbo aplinkoje, valstybėje ir pasaulyje, bet ir į kasdieninę šeimos buitį. Šiuolaikinės informacijos technologijos leidžia lengvai susirasti, efektyviai apdoroti, saugoti ir perduoti informaciją. Kompiuteriai, telekomunikacijos priemonėmis sujungti į sparčius duomenų perdavimo tinklus gali užtikrinti kiekvienam gyventojui efektyvų servisą savo veiklai kompiuterizuoti. Taigi, pasaulis sparčiai žengia į informacijos amžių, kuriama informacinė visuomenė. Informacijos ruošimu, perdavimui ir saugojimui vis plačiau naudojamos kompiuterinės priemonės. Lietuva taip pat stengiasi neatsilikti.
Todėl neabejoju dėl mano apsirinktos temos aktualumo. Mano darbo tikslas, naudodamasi man prieinamomis duomenų bazėmis ir kitais informacijos šaltiniais, atskleisti esminius valstybinių institucijų kompiuterizavimo ypatumus ir vyriausybės informacinių infrastruktūrų kūrimo informacijos visuomenėje problematiką.
Kalbant apie informaciją ir jos svarbą šiuolaikinėje visuomenėje tikslinga būtų paminėti pačios sąvokos „Informacijos visuomenė“ reikšmę. Pagal Kuhlen R., informacijos visuomenė yra tokia visuomenė, kurioje visi piliečiai prieina prie žinių išteklių ir sugeba pasigaminti relevančią informaciją savo profesinei ir kasdienei veiklai bei aktyviam dalyvavimui visose visuomenės srityse.
Lietuvoje kaip ir daugelyje išsivysčiusių šalių siekiama kurti naują informacinę visuomenę, kurioje informacija tampa strateginiu ištekliumi, sparčiai tobulėja informacinės technologijos, gausėja informacijos ištekliai, valstybinėse ir privačiose organizacijose diegiamos pažangios informacinės sistemos, kurios leidžia valdyti informaciją. Šių technologijų svarba įmonės ar valstybinės institucijos valdyme ar administravime yra neabejotina, jos yra būtinos efektyviam darbui. Europos Komisijos dokumente “Europe’s rolling action plan for information society” [Europos veiksmų planas informacinėje visuomenėje] kaip vienas iš informacinės visuomenės kūrimo procesų minimas informacinės infrastruktūros vystymas, kuris apima integralių informacijos sistemų ir duomenų bazių kūrimą, jų turinio didinimą, informacinių paslaugų plėtimą piliečiams, elektroninės prekybos vystymą, taip pat šalies informacinių išteklių gerinimą ir panaudojimą bei jų apsaugos tobulinimą.
Šios tendencijos atsispindi ir Lietuvos informacijos visuomenės kūrimo projektuose, kur
nemažas dėmesys skiriamas informacijos sistemų ir valstybinių duomenų bazių kūrimui, bei jų integravimui į bendra valstybės informacinę sistemą. Skatinama ir privačius informacijos paslaugų bei duomenų bazių gamintojus...
Šį darbą sudaro 1830 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!