Konspektai

Valstybės finansai - teorija egzaminui

10   (3 atsiliepimai)
Valstybės finansai - teorija egzaminui 1 puslapis
Valstybės finansai - teorija egzaminui 2 puslapis
Valstybės finansai - teorija egzaminui 3 puslapis
Valstybės finansai - teorija egzaminui 4 puslapis
Valstybės finansai - teorija egzaminui 5 puslapis
Valstybės finansai - teorija egzaminui 6 puslapis
Valstybės finansai - teorija egzaminui 7 puslapis
Valstybės finansai - teorija egzaminui 8 puslapis
Valstybės finansai - teorija egzaminui 9 puslapis
Valstybės finansai - teorija egzaminui 10 puslapis
Valstybės finansai - teorija egzaminui 11 puslapis
Valstybės finansai - teorija egzaminui 12 puslapis
Valstybės finansai - teorija egzaminui 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Finansai yra viena ekonominių kategorijų, kuriai budinga piniginė forma, bet jie nėra tapatūs pinigams. Finansai — tai ekonominiai piniginiai santykiai, kurių pagalba paskirstant ir perskirstant bendrąjį vidaus produktą ir nacionalines pajamas yra sudaromi bei panaudojami decentralizuoti ir centralizuoti pinigų fondai, siekiant vykdyti valstybės funkcijas ir užtikrinti ekonomikos plėtros sąlygas. Sąvoka „finansų sistema" betarpiškai siejama su „finansų" sąvoka. Finansų sistema - ekonominių piniginių santykių, per kuriuos sudaromi, naudojami ir kontroliuojami pinigų fondai, visuma. Kitais žodžiais tariant, finansų sistema - tai įmonių, gyventojų ir valstybės pinigų fondu sudarymo, naudojimo ir kontroliavimo formų bei metodų visuma.
2) decentralizuoti finansai - įmonių ir namų ūkių finansai.
Šios dvi pagrindinės finansų sistemos dalys yra būdingos bet kurios valstybės finansų sistemai, bet smulkesnis finansų sistemos detalizavimas priklauso nuo konkrečios valstybės vykdomos ekonominės politikos.
I. CENTRALIZUOTI FINANSAI. Lietuvos Respublikos nacionalini biudžetą sudaro valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai. Valstybės biudžeto pagrindu sukuriamas pats didžiausias valstybės centralizuotų finansiniu išteklių fondas, kuriame sukaupiama ir paskirstoma didžioji šalies nacionalinių pajamų dalis. Kiekviena savivaldybė turi savarankišką biudžetą, kuriame sukaupiamos lėšos, reikalingos priskirtoms funkcijoms ir savivaldybėms perduotoms valstybės funkcijoms atlikti. Nacionaliniame biudžete sukaupiamos įmonių, organizacijų ir gyventojų pajamos nukreipiamos valstybinio valdymo organams išlaikyti, šalies vidaus ir užsienio saugumui stiprinti, prioritetinėms ūkio šakoms finansuoti, mokslui ir kultūrai vystyti, socialinėms visuomenės narių garantijoms užtikrinti, valstybės skolai apmokėti i^ kitiems visuomenės poreikiams tenkinti.
Valstybiniai nebiudžetiniai fondai turi griežtai tiksline paskirtį - išplėsti socialiniu paslaugų tinklą gyventojams, jįkalinlLatsilikusiu infrastruktūros šakų vystymąsi, aprūpinti papildomais ištekliais prioritetines ekonomikos šakas. Kaip pagrindinius galima išskirti du LR socialinius nebiudžetinius fondus: Valstybinio socialinio draudimo fondas ir Valstybinio privalomojo sveikatos draudimo fondas. Pirmasis - Valstybinio socialinio draudimo fondas - sudaromas iš socialinio draudimo įmokų ir naudojamas įvairių rūšių pensijoms ligos ir motinystės bei tėvystės pašalpoms mokėti, gyventojų užimtumui finansuoti, išmokoms nelaimingų atsitikimų atvejais mokėti. Antrasis - Valstybinio privalomojo sveikatos draudimo fondas - sudaromas iš sveikatos draudimo įmokų,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 8793 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (8793 ž.)
Darbo duomenys
  • Finansų konspektas
  • 13 psl., (8793 ž.)
  • Word failas 216 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt